Для збагачення заповідника "Нагуєвичі" здійснено музейну експедицію давніми церквами Франкового краю
![Для збагачення заповідника "Нагуєвичі" здійснено музейну експедицію давніми церквами Франкового краю](https://lvivoblrada.gov.ua/storage/articles/7f570ea9270c2c0ba1f139bb8976d693.png)
08.02.2021
Підсумки музейної експедиції давніми церквами Франкового краю вражають - віднайдено втрачені ікони давнього Унятицького монастиря. На сьогодні ми маємо велику потребу в збільшенні чисельності та якості аналізу артефактів, адже однією із умов поступу історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» до статусу Національного є збільшення кількості фондових одиниць.
Про це розповів директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак.
Є вже результати першої в цьому році експедиції НАН України, Коломийського реставраційного центру та заповідника "Нагуєвичі" – від давніх церков Монастиря Дережицького, церкви в селі Унятич та до двох церков села Бронниця. За словами професора Володимира Александровича, ця експедиція дала унікальний результат, оскільки вдалося локалізувати значну частину старовинного богослужбового одягу, який буде передано у фонди музею, а також ідентифікувати кільканадцять примірників стародруків, які належали давнім монастирським бібліотекам.
Окремо вдалося укласти до музейного реєстру сницарські пам'ятки парафіяльних некрополів початку ХІХ-ХХ ст., штемпелі іконографічних фірм міжвоєнного періоду зі Львова та Самбора, а також особливий тип меблів з інтер’єрної культури доби Івана Франка.
Щонайважливіше встановлено перелік старовинних ікон, які потребують першочергового порятунку, оскільки належали мистецьким школам XVII-XVIII ст.
В рамках 5-річної програми розвитку науково-дослідної справи історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» на 2017-2022 роки, затвердженої у 2017 році Львівською обласною радою, в цьому році продовжується масштабна робота із організації етнографічних, етнологічних, музейних, археологічних та архівно-пошукових виїзних розвідок та експедицій. Їх завдання - не тільки поповнення фондів музею Івана Франка в Нагуєвичах, але й формування загального реєстру пам’яток Франкового краю від найдавніших часів до сучасності.
Отримуйте щоденні оновлення
![](https://lvivoblrada.gov.ua/img/grid.png)