Профільна комісія підтримала ініціативу перейменування смт. Славське на смт. Славсько і смт. Рудне на смт. Рудно

Профільна комісія підтримала ініціативу перейменування смт. Славське на смт. Славсько і смт. Рудне на смт. Рудно

17.08.2022

Комісія з питань розвитку місцевого самоврядування Львівської обласної ради сьогодні, 17 серпня, підтримала ініціативу Славської селищної ради щодо перейменування смт. Славське на смт. Славсько та ініціативу мешканців смт. Рудне про перейменування селища в смт. Рудно.

Як повідомив директор Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України Ігор Соляр, відстоюючи назву Славсько, громада селища відмовляється від штучно нав’язаної форми Славське, що утвердилася за радянської влади, і повертає автентичну історично поширену в Галичині модель назв на –сько.

«Щодо назви Рудно, то саме в такому графічному оформленні її фіксують Йосифінська (1785 – 1788 рр.) і Францисканська (1819 – 1820 рр.) метрики. Вважаючи відновлення історичної назви Рудно справедливим рішенням, спростовуємо аргументи про те, що начебто форми з кінцевим –о зросійщені чи рідковживані в українській мові», - наголосив Ігор Соляр.

За словами голови комісії Володимира Кирилича, відповідно до законодавства наступними мають бути рішення про перейменування Львівською обласною радою та Верховною Радою України.

«Ми маємо всі необхідні документи, тому ініціюємо розгляд проєктів рішень про перейменування цих двох населених пунктів на сесії Львівської обласної ради.

Важливо чути громади і допомагати їм, зокрема щодо встановлення їхнього історичного походження. Адже це, як на мене, і є основою патріотизму. Переконаний, процес перейменування – це перший крок, який дасть поштовх до написання історії всіх територіальних громад», - прокоментував Володимир Кирилич.