Профільна комісія розглянула ініціативу створення музею Івана та Юрія Лип
![Профільна комісія розглянула ініціативу створення музею Івана та Юрія Лип](https://lvivoblrada.gov.ua/storage/articles/9b581e97ede8b6cc22b586cdac268ba6.png)
21.12.2020
Постійна комісія з питань історико-культурної спадщини та туризму сьогодні, 21 грудня, розглянула ініціативу відновлення у Винниках автентичності будинку, в якому проживали Іван Липа та Юрій Липа.
Як пояснила заступник голови комісії Соломія Риботицька, є ідея створити у цій будівлі музей Івана Липи та Юрія Липи.
Варто зауважити, що цей об’єкт знаходиться у комунальній власності м. Винники, є пам’яткою архітектури місцевого значення. На даний час перебуває в аварійному стані і потребує реставрації орієнтовною вартістю 1,7 млн грн.
Після обговорення комісія вирішила доручити департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА вивчити можливість співфінансування з обласного бюджету реставрації вищеназваного об’єкта.
До слова, Львівська обласна рада проголосила 2020 рік на Львівщині Роком Івана, Галини та Юрія Лип. Відповідне рішення ухвалено з нагоди відзначення у 2020 році 120 років від дня народження Юрія Липи – видатного письменника, лікаря; 155 років від дня народження його батька Івана Липи – письменника, лікаря, міністра Уряду УНР; 110 років від дня народження його дружини, талановитої художниці Галини Захарясевич-Липи.
Отримуйте щоденні оновлення
![](https://lvivoblrada.gov.ua/img/grid.png)