Завершується створення агротуристичного кластеру «ГорбоГори»

Завершується створення агротуристичного кластеру «ГорбоГори»

25.11.2021

В межах реалізації проєкту регіонального розвитку «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» до кінця цього року заплановано завершити  будівництво туристично-інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в селі  Липники.

Вже закуплено автомобілі і сільськогосподарську  техніку, окрім того, завершується маркування туристичних маршрутів, проведено низку навчань та тренінгів з агротуризму, підготовлено каталог. Також тривають роботи на об’єктах зі створення туристичного кемпінгу «Агросадиба» в Раковці та туристичного кемпінгу Центр «Місто майстрів» в селі Виняви.

Про це розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Тетяна Гетьман під час засідання постійної комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Львівської обласної ради.

Як пояснив генеральний менеджер проєкту Андрій Жидачек, у 2021 році на реалізацію проєкту було передбачено майже 15 млн грн з державного та 1,5 млн грн. з обласного бюджету. Втім державні кошти надійшли не вчасно, за цей час відбулося здорожчання будівельних матеріалів, тому деякі роботи відтерміновано.

Перший заступник Пустомитівського міського голови Андрій Луків наголосив, що для області такий проєкт є дуже важливим і він може стати прикладом для інших громад та навіть інших областей. 

«Ми підтримуємо реалізацію цього проєкту, який дозволить розвивати агротуризм та підприємництво на місцях, підтримає товаровиробників та створить нові робочі місця», - зауважив Андрій Луків.
 
Довідково:
Агротуристичний кластер «ГорбоГори» створений в 2017 році з ініціативи місцевих фермерів, в тому числі учасників АТО, органів місцевої і обласної влади, наукових і навчальних установ на території Солонківської сільської і Пустомитівської міської рад Львівського району .
Для розвитку кластеру необхідні були інфраструктурні об’єкти та інституційна підтримка. З цією метою було розроблено проєкт «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори». Він став одним із переможців серед проєктів регіонального розвитку та отримав фінансування за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. 

Мета проєкту - забезпечення сталого розвитку території громад через розбудову інфраструктури, маркетинг альтернативних видів сільського підприємництва та бізнесу в межах агротуристичного кластера.