Заява фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді щодо неприпустимості переслідування захисників української мови

Заява фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді щодо неприпустимості переслідування захисників української мови

21.11.2023

«Ми, депутати Львівської обласної ради, обурені спекуляціями на мовному питанні, які активно поширюються останнім часом.

Певні сили намагаються поставити під сумнів статус української мови як єдиної державної та зробити її предметом маніпуляцій. І це в час війни, коли саме українська мова об’єднує націю у боротьбі з ворожою навалою.

У новітній українській історії вже не раз були періоди, коли українці мусили ставати на захист своєї мови. Це і 90 роки, і часи Кучми-Медведчука, і ухвалення закону Ківалова-Колесніченка за правління Януковича, коли Україну сколихнув потужний Мовний майдан.

Сьогодні ми стурбовані тим, що довкола питання державного статусу української мови організовують провокації, очевидно, маючи на меті розколоти суспільство та розхитати й без того важку ситуацію в державі. І виграє від цього тільки ворог.

Історія ганебного цькування мовознавиці, професорки Ірини Фаріон – вражаючий приклад репресій проти тих, хто рішуче обстоює державний статус української мови та національний розвиток України.

Ми вимагаємо припинити переслідування Ірини Фаріон. Не можна допустити, щоб в Українській державі карали українців за українську мову!

Вимагаємо вживати всіх заходів для утвердження та розвитку державної мови.

В Україні єдина державна мова – українська!» - йдеться у тексті заяви фракції ВО «Свобода».