День пам’яті та примирення: У Львові вшанували загиблих у трагічні роки війни

День пам’яті та примирення: У Львові вшанували загиблих у трагічні роки війни

 

Сьогодні,  8 травня, Львівщина відзначає День пам’яті та примирення

До пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг - 328» представники влади, дипломатичного корпусу, громадськості поклали квіти та запалили лампадки.

Опісля священники провели чин екуменічної панахиди.

«Місце колишнього концентраційного табору «Шталаг-328» щоразу нагадує нам про страшні роки панування тоталітарного режиму. Місце, яке має стати  нагадуванням про загиблих людей і про те, щоб це ніколи знову не повторилося на теренах наших земель.

Пам’ятаймо про події і тих, хто поклав голови через тоталітарні режими тих часів», - зазначив під час громадського віча голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Опісля відбулася акція «Країна пам’яті».

Як відомо, з  нагоди дня пам’яті і примирення підготовлено онлайн-виставку документів, що зберігаються у Державному архіві Львівської області.

В основу експозиції увійшли документи, які розкривають трагічні роки війни, адже з Україною пов’язані вирішальні та найзапекліші баталії на фронті. Важливими документами є «Інструкція в справі організації і переведення допомогової акції Українським полоненим ч.ІІ» та статті із часописів Проводу ОУН «Ідея і Чин» та «Повстанець» у яких відображені національні прагнення та бачення українців. У постановах Львівського обкому КП/б/У відображено дані про підпільні організації «Визволення Вітчизни» та Львівської обласної підпільної організації імені Івана Франка.

Виставка опублікована на офіційному веб-сайті та Facebook сторінці Державного архіву Львівської області.