Герой України Мирослав Симчич відзначає 100-літній ювілей

Герой України Мирослав Симчич відзначає 100-літній ювілей

05.01.2023

Героєві України Мирославові Симчичу сьогодні виповнилося 100 років. У свої 25 років сотенний УПА Мирослав Симчич, під псевдо «Кривоніс», керував боєм під Космачем, потім 32 роки провів у радянських концтаборах як політичний в’язень. У музеї історії міста Коломиї з ювілеєм легендарного сотенного УПА привітав голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета. Він наголосив, що бій під Космачем був одним із найуспішніших в історії УПА, адже там полягло понад чотири сотні нквдистів.

«Ще в 40-х роках минулого століття Мирослав Симчич показав, як треба боротися за Україну. Бій під Космачем ще будуть вивчати у військових академіях світу, адже стільки ворогів одразу знищити тоді не вдавалося нікому. Декілька років тому фахівці Меморіально-пошукового центру «Доля», під проводом доктора історичних наук Ярослава Онищука та професора американського університету Андріана Мазія, досліджували поле битви під Космачем. Мирослав Симчич допоміг історикам відновити важливі факти, розповів, як підрозділи УПА тримали вогневі рубежі», - наголосив Святослав Шеремета.

Від імені Львівської обласної ради Святослав Шеремета передав дружині Мирослава Симчича Раїсі Почесну ювілейну відзнаку «80- річчя створення Української Повстанської Армії».

Мирослав Симчич воював в УПА, займався державотворенням і досі популяризує спадщину УПА. Він провів багато років у таборах, але повернувся, створив сім’ю, виховав дітей та онуків, проводив активне громадське життя. За словами Святослава Шеремети, це честь, передати відзнаку від Львівщини людині, яка своїм життєвим шляхом показала, як треба боротися за Україну, стала прикладом для наступних поколінь. Завдяки «Кривоносу» та його побратимам з УПА, українські захисники зараз так відважно б’ються, проганяючи з нашої землі московських окупантів. Син Мирослава Симчича Ігор добровольцем пішов служити у складі полку «Азов», воював на запорізькому напрямку.

«Я став в лави ЗСУ, бо вважаю, що всі чоловіки зараз повинні захищати Україну, кожен на своєму місці. Я собі щоразу пригадую батькове життєве кредо – «роби, що можеш і тоді щось з цього вийде". Кожному слід діяти заради перемоги України», - наголосив Ігор Симчич.

Довідково: Мирослав Симчич – український військовий і громадський діяч, сотенний УПА, політв’язень. Кавалер орденів «Свободи» та «За заслуги», почесний громадянин Коломиї, Космача та Львова. Минулого року Указом Президента йому було присвоєно звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка».