Керівництво області зустрілося із спецпредставником голови ОБСЄ у Тристоронній контактній групі з реалізації мирного плану на Сході України Мартіном Сайдіком

Керівництво області зустрілося із спецпредставником голови ОБСЄ у Тристоронній контактній групі з реалізації мирного плану на Сході України Мартіном Сайдіком

Сьогодні, 26 березня, перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус та голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрілися із Спецпредставником голови ОБСЄ у Тристоронній контактній групі з реалізації мирного плану на Сході України Мартіном Сайдіком, аби обговорити суспільно-політичну ситуацію в регіоні та Україні.

Під час розмови сторони порушили питання ефективного застосування мінських домовленостей та  «Мирного плану», запропонованого Мартіном Сайдіком.

«Ми свідомі того, що альтернативи Мінських домовленостям немає. Однак, вибори на тимчасово окупованих територіях не можливі, доки українські прикордонники не будуть контролювати весь без виключення українсько-російський кордон. Відтак, новий «Мирний план» приречений на невдачу, доки російська сторона буде продовжувати порушувати умови Мінських домовленостей», - зазначив Олег Синютка.

Очільник області також наголосив на доцільності введення миротворчих військ на українсько-російський кордон.

Андрій Білоус розповів гостю: «Обласна влада на своєму рівні намагається полегшити життя тим, хто став жертвою військової агресії на Сході. Зокрема, на Львівщині діє ряд програм, спрямованих на соціальну адаптацію військовослужбовців, програма для внутрішньо переміщених осіб.»

Також перший заступник голови обласної ради відзначив плідну співпрацю Львівщини з Луганщиною. Зокрема, у 2018 р. в рамках програми “Змінимо країну разом” було реалізовано 40 проектів освітніх, культурних та медійних обмінів. Окрім цього, комунальне телебачення обласної ради веде своє мовлення на сході країни, щоб мешканці цього регіону мали доступ до об’єктивної інформації.

Спецпредставник ОБСЄ відзначив динамічний розвиток Львівщини за останні роки та наголосив на необхідності подальшої співпраці у різних напрямах.

«Львівщина дуже гарно розвивається, і це приклад того, як можуть динамічно розвиватися регіони, коли є грамотне управління. Щодо Мінських домовленостей, то абсолютно погоджуюсь із твердженням, що альтернативи їм не існує. Значна частина нашої роботи скерована на захист цивільного населення, тож ця робота повинна тривати і надалі», - акцентував Мартін Сайдік. Він підкреслив, що кількість жертв серед цивільного населення за останні роки скоротилася вдвічі і продовжує знижуватися.