Обласна рада просить передбачити адміністративну та кримінальну відповідальність за заперечення факту голодоморів в Україні

Обласна рада просить передбачити адміністративну та кримінальну відповідальність за заперечення факту голодоморів в Україні

07.12.2021

Депутати Львівської обласної ради звернулися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо запровадження адміністративної та кримінальної відповідальності за заперечення факту голодоморів в Україні.

«Наприкінці листопада  цього року всіх українців обурило святкування дня народження в День пам’яті жертв голодоморів, яке організував  один із інстаграм-блогерів. Парадоксально, але жодного покарання, окрім часткової втрати заробітку, організатори цього ганебного дійства не несуть, попри те, що  ще в 2006 році Законом  України  Голодомор 1932-1933 років був визнаний геноцидом українського народу», - йдеться у зверненні. 

Стаття 2 Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» зазначає що «Публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним». Однак  чинне законодавство України не передбачає жодного правового покарання за такі дії. 

З цього часу у Верховній Раді України неодноразово реєструвалися законопроєкти, які мали заповнити цю прогалину в законодавстві. Адже якщо визначено, що потрібно вважати порушенням, тоді логічно, що має бути і передбачене покарання за таке порушення. 

Відтак депутати Львівської обласної ради  прийняли звернення, щоб  невідкладно розробити зміни до законодавства України  щодо введення адміністративної та кримінальної відповідальності за заперечення факту голодоморів та за приниження пам’яті жертв цих трагічних подій.