Профільні комісії ініціюють звернення щодо призупинення змін в організації виплати і доставки пенсій

Профільні комісії ініціюють звернення щодо призупинення змін в організації виплати і доставки пенсій

28.04.2021

На розгляд Львівської обласної ради підготують звернення до Кабінету Міністрів України щодо скасування постанови № 277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України».

Таке рішення сьогодні, 28 квітня, підтримали депутати під час спільного засідання постійних комісій обласної ради з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу і з питань соціального захисту, прав дітей, людини та учасників бойових дій.

Як пояснив голова комісії з питань соціального захисту, прав дітей, людини та учасників бойових дій Микола Іщук, відповідно до постанови від 1 вересня 2021 року виплата пенсій буде проводитися через карткові рахунки, тобто держава фактично зобов’язує пенсіонерів відкрити рахунки в банках.

«У наших комісій є розуміння того, що ця постанова не може бути введена в дію з 1 вересня 2021 року, оскільки чимало людей до такої реформи просто не готові.

Зауважу, що на Львівщині є 253 тис. мешканців, які отримують різні виплати через АТ «Укрпошта». Тому переважна більшість з них не користуються банківськими картками і відповідно банкоматами.

На наш погляд, необхідно спочатку провести якісний облік у територіальних громадах громадян пільгових категорій і провести з ними роз’яснювальну роботу щодо переваг отримування соціальних виплат через банки.

Переконаний, держава повинна комплексно реалізовувати завдання соціального захисту і свої зобов’язання перед населенням», - зауважив Микола Іщук.

Ще однією небезпекою введення в дію вищеназваної постанови є те, що з 1746 листонош «Укрпошта» планує скоротити найближчим часом 500.

Відповідно до постанови до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе  перший конкурс  для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме АТ «Укрпошта».

Довідково:

За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

-люди з інвалідністю І групи;

-особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;

-особи, які досягли 80-річного віку;

-одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні  обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій з переліку.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, який буде  відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.