«Різдво по-волонтерськи»: гільзи, снаряди, шоломи та військове спорядження стали мистецькими лотами благодійного аукціону

«Різдво по-волонтерськи»: гільзи, снаряди, шоломи та військове спорядження стали мистецькими лотами благодійного аукціону

04.01.2023

У середу, 4 січня, у комунальному закладі Львівської обласної ради «Будинок воїна» презентували мистецькі лоти благодійного аукціону «Мистецтво заради перемоги». Твори сучасних митців, створені із військового спорядження і залишків військових снарядів та спорядження.  

Аукціон є першим заходом проєкту «Різдво по-волонтерськи», ініційованого волонтеркою, народною депутаткою України Софією Фединою, організованого спільно з громадською організацією «Байрактар-14». Авторами робіт стали десятеро відомих митців: Наталія Проданчук, Віктор Проданчук, Валерій Губенін, Віталій Сенишин, Євген Піцикевич, Ігор Колісник, Петро Грицюк, Марія Гупало, Наталія Бугайова, Керолайн Дайо.  

«Мета проєкту - зібрати 2 млн 350 тис. грн на броньований автомобіль для одного з військових підрозділів спеціального призначення. Для аукціону ми маємо ексклюзивні лоти, виготовлені з тубуса від стугни, з пострілу якої розпочалося звільнення села Іванкове, також два військові шоломи перетворені митцями в унікальні вироби, гільзу від 152 снаряду, розписані гільзи від 12 до 30 калібру, прапор з підписом Валерія Залужного», - розповіла Софія Федина.  

Арткуратор виставки - доктор мистецтвознавства Ростислав Шмагало зазначив, що в проєкті об’єдналися творчі люди, які працюють у різних техніках, різних стилях і хоч мілітарний метал не легко піддається обробці, авторам вдалося створити справжні шедеври, які несуть ще й великий символізм. Дві картини-лоти аукціону «Мистецтво заради перемоги», виконані в техніці маскувальної сітки, виготовила депутатка Львівської обласної ради Соломія Риботицька.  

«Квіти перемоги» та «Жар-птиця» - ці роботи присвячені львівським волонтерам «бригади Політех», які з 25 лютого минулого року щоденно плетуть маскувальні сітки для наших захисників. До аукціону долучилися студенти комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша", вони розмалювали використані гільзи від стрілецької зброї. Ідею аукціону підтримала також французька художниця Керолайн Дайо. То ж цим міжнародним проєктом ми вкотре привертаємо увагу до війни в Україні», - розповіла Соломія Риботицька.  

«Мистецтво здатне переплавити мотлох війни, перетворити військове спорядження в обереги, символи свободи і незламності українського духу. Усі автори робіт працюють як волонтери й роблять свій внесок у наближення Перемоги. Мистецтво на духовному рівні здатне гартувати і цементувати незламний дух Перемоги», - наголосив Ростислав Шмагало.  

Лоти аукціону будуть представлені на різних медійних платформах, зокрема у соціальних мережах, на сторінках організаторів та авторів робіт.  

Соломія Риботицька повідомила, що збір коштів уже розпочинається, наразі є чимало охочих оглянути лоти. Організатори описують історію створення кожного твору, виготовляють фото та короткі відеоролики, щоб максимально поширити інформацію серед аудиторії і якнайшвидше зібрати необхідні кошти.  

Благодійний проєкт «Різдвяний вечір по-волонтерськи» продовжиться колядою від Софії Федини у неділю, 8 січня, о 19.00 в Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла та у четвер, 12 січня, о 19.00 в Архикатедральному Соборі св.Юрія.