Зробимо все, аби українці не сумнівалися і доєдналися до Помісної Православної Церкви, – Предстоятель у Львові

Зробимо все, аби українці не сумнівалися і доєдналися до Помісної Православної Церкви, – Предстоятель у Львові

Про це Блаженнійший Митрополит Епіфаній, Предстоятель Української Православної Церкви сказав після молебню перед списоком чудотворної ікони Божої Матері “Милостива” у кафедральному Соборі Успіня Пресвятої Богородиці Львівської єпархії 10 квітня. Співслужили Предстоятелю митрополит Львівський Макарій, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків.

«Ми вже заклали фундамент для майбутнього єднання всіх православних християн України в єдиній незалежній Помісній Православній Церкві навколо престолу Київського. Але, у нас всіх попереду багато спільної роботи задля того, аби й інші православні українці зрозуміли це і доєдналися до нашої Церкви. Наші двері, наші обійми і серця відкриті для всіх ієрархів, духовенства і вірян України, які до цього часу вагаються і не доєдналися до єдиної Помісної Православної Церкви», – зазначив Митрополит.

За словами Предстоятеля, Бог дарував українцям Свободу – суверенну державу і незалежну Православну Церкву, яка має стати духовною основою для розбудови потужної, європейської України. «Ми повинні з вами зробити все для того, щоб Україна і надалі розвивалася, зміцнювала свою незалежність та ідеали, за які ми стояли на Майдані під час Революції Гідності», – наголосив Блаженнійший.

Своєю чергою, митрополит Львівський Макарій додав, що результатом об’єднавчих процесів у Церкві обов’язково стане об’єднання всіх українців. «Ми на сьогодні маємо шанси ще більше згуртуватися, адже до нас прийдуть ще ті, хто нині перебуває в Російській Церкві», – зазначив митрополит.

Нагадаємо, Блаженнійший Митрополит Епіфаній, Предстоятель Української Православної Церкви (Православної Церкви України) 10 квітня прибув до Львова з першим архіпастирським візитом.

Довідка

Автором Ікони Божої Матері, званої “Милостивою” (Кікською) вважається святий євангелист Лука. Назву свою “Кіккотиса” отримала від гори Кікос, що на острові Кіпр. У місцевому монастирі, розташованому на горі, вона нині й зберігається. За переданням, перш ніж потрапити на острів Кіпр, чудотворний образ Богородиці довго мандрував: спочатку знаходився в одній з перших християнських громад в Єгипті, потім був перевезений до Константинополя, де залишався до часу Олексія Комніна (кінець XI – початок XII століття).

На острів Кіпр ікону доставив старець Ісая, який отримав Божественне одкровення на виконання цієї місії. З моменту прибуття на острів ікона стала відома численними чудесами, що відбувалися навколо неї. Відтоді до обителі Богоматері Милостивої з усього світу стікаються люди з різними недугами та отримують зцілення за своєю вірою.

У чудотворну силу святої ікони вірять не лише християни, але й іновірці, які часто звертаються до неї в бідах і хворобах. Ікона має особливість – вона закрита до половини пеленою від верхнього лівого кута до правого нижнього так, що ликів Богоматері і Божественного Немовляти ніхто не може бачити. Зображення Богоматері на іконі являє собою тип Одигітрії.