Меморіально - пошуковим центром «Доля» віднайдено останки ще 24 жертв, закатованих радянською владою у Дрогобичі

Меморіально - пошуковим центром «Доля» віднайдено останки ще 24 жертв, закатованих радянською владою у Дрогобичі

06.10.2022

На вулиці Стрийській у Дрогобичі, на території колишньої тюрми НКВС та  КДБ знайшли останки ще 24 закатованих радянською владою людей.  

Розкопки проводять фахівці комунального підприємства Львівської обласної ради "Меморіально-пошуковий центр «Доля». Як розповів директор меморіально-пошукового центру Святослав Шеремета, розкопки на цій території проводили кілька разів, ще з 90-х років.  Спочатку вдалося віднайти та перепоховати 486 останків. У 2017 році мешканці та міська влада звернулися до пошукового центру «Доля» з проханням відновити дослідження. Впродовж досліджень, проведених у 2018-2019 роках ексгумували ще 78 останків. Це місцеві мешканці, а також воїни УПА.

«Сьогодні виявлено ще чотири поховальних ями у яких простежуються останки 24 осіб. Їхні тіла хаотично скинуті в ями після 1944 року. Тобто це фактично післявоєнні жертви, їх убили радянські «визволителі», які прийшли на Дрогобицьку землю. У двох черепах виявлено кульові отвори. В ямах присипані камінням та землею тіла убитих цивільних мешканців, а також воїнів УПА», - розповів заступник директора КП «Доля» Володимир Харчук.  

Після ексгумації та проведення антропологічних досліджень віднайдені останки будуть перепоховані разом з іншими на полі Скорботи Дрогобицького кладовища. Меморіальний комплекс у Дрогобичі став важливим місцем української національної пам'яті.

«Аналогічні, але сучасні, місця поховань ми побачили – у Бучі, Ірпені, Ізюмі. Адже «почерк» московських окупантів не змінився – це репресії, катування, знущання, страта незгідних з режимом, - зазначає Святослав Шеремета. – На превеликий жаль, такі ж злочини ми ще побачимо і в інших звільнених українських містах та селах, бо наш ворог досі працює по методичках НКВС. То ж інформацію про такі знахідки важливо поширювати, порівнювати й більше розповідати світові про жорстокість та схожість тоталітарних режимів - колишнього комуністичного і теперішнього путінського. Загиблі люди повинні отримати вічний спокій на кладовищі, яке стало меморіальним. А суспільство має знати, пам’ятати й шанувати Героїв, які  віддали та ще досі віддають свої життя у боротьбі за Українську державу».