Олександр Ганущин прозвітував про третій рік роботи Львівської обласної ради VІІ скликання

Олександр Ганущин прозвітував про третій рік роботи Львівської обласної ради VІІ скликання

20.11.2018

 

20.11.2018

 

Про третій рік роботи Львівської обласної ради VІІ скликання, його головні надбання, основні напрямки діяльності та про перспективи на 2019 рік йшлося сьогодні, 20 листопада, під час річного звіту голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина у форматі прес-конференції.

«Цей звіт не виборча агітка. Мета інша – розкрити досягнуте і поділитися запланованим на наступний рік. Чому цей звіт виходить в життя зараз? Бо обрані у 2015 році депутати приступили до повноважень власне 19 листопада 2015 року, тож “літочислення” каденції розпочалося саме три роки тому», - наголосив Олександр Ганущин.

За його словами, у фокусі роботи Львівської обласної ради VІІ скликання в 2018 році є такі напрямки діяльності: розвиток інфраструктури; зміна підходів у призначенні керівників комунальних медичних закладів; новий рівень у конкурсі проектів місцевого розвитку – 2018; створення платформ для обговорення та вирішення проблем регіону; енергозбереження в бюджетній сфері; стратегія у сфері екології; транскордонне та міжнародне співробітництво; активна політика національної пам’яті та допомога ЗСУ; співпраця Львівщини та Луганщини.

Так, у галузі розвитку інфраструктури, зокрема дорожньому господарстві – запрацював Державний дорожній фонд. Таким чином обласний бюджет отримав 583,2 млн грн субвенції для ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Загалом відремонтовано 337 км доріг на суму 737,3 млн грн. Із них:

Кошти обласного бюджету:

- 252,2 млн грн – для доріг загального користування місцевого значення;

- 35,9 млн грн – для доріг комунальної власності у 46 населених пунктах області.

Кошти місцевих бюджетів (співфінансування обласної програми розвитку дорожнього господарства):

-  29 млн грн – для доріг загального користування місцевого значення;

- 37  млн грн – для доріг комунальної власності.

Кошти субвенції з державного бюджету – 383,2 млн грн.

Цьогоріч у царині спортивної інфраструктури облаштовано 99 спортивних майданчиків у 99  населених пунктах: зі штучним покриттям – 29, з тренажерним обладнанням – 61, заміна штучного покриття – 9.

Фінансування:

-24,3 млн грн – з обласного бюджету, у тому числі – 3 млн грн як співфінансування для будівництва футбольних полів. 

-23,5  млн грн – із державного бюджету на будівництво футбольних полів зі штучним покриттям.

«І, до речі, програма “Спортивний майданчик” буде розвиватися, але це вже – у планах на 2019 рік», - сказав Олександр Ганущин.

За словами очільника облради, у 2018 році Конкурс проектів місцевого розвитку вийшов на новий рівень: створено онлайн-платформу для адміністрування, збільшено фінансування, розширено пріоритети, удосконалено систему оцінки проектів.

Так, цьогоріч реалізується рекордна кількість проектів – 1007 загальною вартістю 253,6 млн грн: з обласного бюджету 122,7 млн грн; з місцевих бюджетів 77,2 млн грн; небюджетні кошти 53,7 млн грн.

«Наш конкурс мікропроектів – наша гордість! Без перебільшення, це найдієвіша обласна програма, яка отримала у 2018 році рекордне фінансування з обласного бюджету, і перейшла позначку в 1000 бенефіціарів відкритого конкурсу. Відповідально підкреслюю – в Україні немає аналогу, що дозволяв би залучати на міні-проекти до 400 тисяч гривень. Дякую кожному з понад 2000 учасників конкурсу – Ви дійсно хочете зробити кращим життя у своїх громадах», - підкреслив очільник облради.

У розрізі провадження активної політики національної пам’яті, допомоги Збройним силам України та роботи з ветеранами ООС (АТО):спорудження пам’ятника Героям ЗУНР та УГА (5,1 млн грн); виготовлення та вручення 100 спеціальних нагород облради до 100-річчя ЗУНР;відкрито «Будинок воїна» у приміщенні колишнього Російського культурного центру (6,5 млн грн);врегульовано статус 227 бійців-добровольців АТО;встановлено пам’ятних хрестів загиблим воїнам: на Львівщині – 12, на сході (до кінця року) – 12; підтримка 41 військової частини, розташованої на Львівщині – 16,6 млн грн з обласного бюджету.

Не залишається поза увагою депутатського корпусу облради і вирішення питань енергозбереження в бюджетній сфері. Обсяг фінансування з обласного бюджету в 2018 році склав– 35,3 млн грн.

За ці кошти реалізовано енергоощадних заходів в установах бюджетної сфери – 34,6 млн грн;виготовлення ПКД – 300 тис грн;проведення енергоаудиту в бюджетних закладах – 400 тис грн.

«Свого часу ми були першою областю, яка запровадила підтримку ініціатив громадян у енергозбереження своїх осель. Ми також є першим регіоном, котрий запровадив фінансовий інструмент для енергозбереження в установах обласної бюджетної сфери», - сказав голова облради.

2018-й став знаковим у зміні підходів у призначенні керівників комунальних медичних закладів. Оголошено та проведено відкритих конкурсів – 17,визначено переможців – 14. Керівників призначено на посади терміном на 5 років.

«Теж наша, Львівської обласної ради “фішка”.  Так, ми маємо повноваження призначати керівників комунальних закладів обласної ради без проведення конкурсу. Проте ми не лише проводимо відкриті, і часом дуже непрості відкриті змагання за “кращих з кращих”. Цей рік – рік переходу новопризначених керівників на строковий контракт», - прокоментував Олександр Ганущин.

Крім того,проголосовано за перетворення низки закладів охорони здоров’я в комунальні некомерційні підприємства.«Ми вперше в Україні підтримали курс Уряду на автономізацію закладів охорони здоров’я в некомерційні  комунальні підприємства», - сказав очільник облради.

Також Олександр Ганущин поділився загальною інформацією про роботу ради: з початку року проведено 5 сесій, 9 пленарних засідань, під час яких ухвалено 176 рішень. Також відбулося 107 засідань профільних комісій.

Підбиваючи підсумки звіту, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин серед основних завдань на 2019 рік назвав: розвиток соціальної інфраструктури; конкурс проектів місцевого розвитку 2019; транскордонне та міжнародне співробітництво; проект «Змінимо країну разом»; розширення природно-заповідного фонду області та розвиток рекреації; ефективне використання комунального майна; забезпечення стабільності під час проведення двох загальнонаціональних виборчих кампаній та інші.

«Хочу подякувати за цей плідний третій рік роботи депутатському корпусу Львівської обласної ради. Наші голосування за переважну більшість питань, що розглядалися у сесійному режимі, свідчать про вміння знаходити компроміси і консенсус. Сподіваюся, що жодні політичні потрясіння не позначаться на нашій роботі.

Окрема подяка – команді виконавчого апарату обласної ради, виконавчим органам асоціацій місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” та “Ради Львівщини” за спільну працю у цьому році. Дякую журналістам за співпрацю. Попереду ще багато спільної роботи!», - резюмував голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин