Валентин Харлов привітав лауреатів обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури

Валентин Харлов привітав лауреатів обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури

26.12.2019

У Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької сьогодні, 26 грудня, відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури 2019 року.

Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найвищою премією у Львівській області, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру. Премія присуджується щорічно.

Від імені Львівської обласної ради привітав та нагородив переможців керуючий справами облради Валентин Харлов.

«Ви – зробили стільки добрих справ, що вони мають бути відзначені! Упевнений, сьогодні свято не тільки для переможців, а і для всіх учасників. Добро, яке Ви вкладаєте у свою творчість, поширюється поміж людей як в Україні, так і за кордоном.

Нагадаю, що 10 років тому Львівська обласна рада започаткувала цю премію. І приємно констатувати, що кількість номінацій у ній лише збільшується.

Отож, від імені Львівської обласної ради вітаю усю творчу спільноту області з прийдешніми святами!», - сказав він.

Журі у номінаціях визначило таких переможців:

-Мистецтвознавство і культурологія – імені Святослава Гординського: Береговська Христина Олександрівна – за монографію  «Святослав Гординський: творчість за пів століття».

-Музейна справа – імені Іларіона і Віри Свенціцьких: Тихолоз Богдан Сергійович, Кобрин Михайло Степанович, Волошанська Марта Богданівна, Продан Тетяна Павлівна, Мартинюк Віктор Олександрович – за проект «Франко: наживо».

-Збереження культурної спадщини – імені Бориса Возницького:  Лильо-Откович Зоряна Мирославівна– за вагомий внесок у збереження, дослідження і популяризацію українського мистецтва. Мистецький альбом «Богородиця-Одигітрія» 2019 (квітень) Львів, «Колір-ПРО». 

-Поезія – імені Маркіяна Шашкевича: Перлулайнен Лана – за збірку поезій у двох томах «Правила ходіння проти вітру», 2019, ТзОВ «Ліга – Прес» Львів.(1,2 том).

-Проза – імені Богдана Лепкого: Леся Холодюк (Федорів Лариса) – за історичну трилогію «Корнякт» Львів, 2018, «Червона Калина». 

-Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – імені Михайла Возняка: Швець Алла Іванівна – за монографію «Жінка з хистом Аріадни: життєвий світ Наталії Кобринської в генераційному, світоглядному і творчому вимірах».

-Драматургія, театральне мистецтво – імені Бориса Романицького: Баша Олена Петрівна – за акторську роботу у виставі «Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи…».

-Журналістика та публіцистика – імені В’ячеслава Чорновола: Лизанчук Василь Васильович – за книгу «Так! Я – Українець».

-Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича: Герасименко Оксана Василівна – за збірку фортепіанних творів «Світло пробудження мрій» (2019), збірку бандурних творів «Україно, моя Україно!»(2017).

-Образотворче мистецтво – імені Івана Труша: Гавришкевич Ігор Степанович – за серію живописних робіт.

-Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Зеновія Флінти: Риботицька Оксана Романівна – за вироби в галузі художнього текстилю, Ярошевич Уляна Іванівна – за вироби з кераміки. 

-Народна творчість – імені Анатолія Вахнянина: Кравчук Іван Миколайович – за роботи виконані з житньої соломи.

-Дизайн – імені Олени Кульчицької: Крукевич Юрій Богданович – за серію дизайнерських розробок різних жанрів.

-Фотомистецтво – імені Василя Пилип'юка: Огородник Олег Михайлович – за виставкові проекти та промоцію українського мистецтва за кордоном.

Як відомо, премією відзначають найвизначніші твори літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, які утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність, а також стали визначною подією в культурному й літературно-мистецькому житті регіону.