На Львівщині нагородили лауреатів Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди
![На Львівщині нагородили лауреатів Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди](https://lvivoblrada.gov.ua/storage/articles/13faa43cf236a1ebc66203ff73815f6e.png)
09.07.2021
У Львівському палаці мистецтв сьогодні, 9 липня, голова комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Львівської обласної ради Іван Щурко взяв участь в урочистій церемонії нагородження лауреатів Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик – Куйбіди.
«Від імені Львівської обласної ради вітаю лауреатів!
На моє переконання, високу поезію здатні творити люди високо духу, які загартовані в боротьбі, і яких Господь посилає тоді, коли для країни настають найтемніші часи. Саме завдяки таким талантам держава і відбувається.
Літературний конкурс імені Катерини Мандрик-Куйбіди покликаний розгледіти таланти, підтримувати і мотивувати їх», - зауважив Іван Щурко.
Відтак І премію здобув – Петро Остап'юк (Тернопільщина) – за книгу «Сиві солов'ї» (25 тис. грн.);
ІІ премію – Олександр Гордон (Львівщина) – за поетичні збірки «Тільки Бог поета зрозуміє», «Холодноярська мова» (15 тис. грн.);
ІІІ премію – Лев-Григорій Воловець (Львівщина) – за книжки «Нескорені духом», «Окрилені злети» (8 000 грн.);
У номінації «Молода надія» перемогла Галина Іванова (Херсонщина) – за поетичну збірку «Радіо» (2 000 грн.).
Крім того, присутні переглянули документальний фільм про життя і творчість Катерини Мандрик-Куйбіди.
Модерував церемонію нагородження – голова журі, заслужений діяч мистецтв України, письменник Олесь Дяк.
Довідково:
Катерина Мандрик-Куйбіда (1927 – 2004) – уродженка Прикарпаття, учасниця визвольних змагань, довговічний політв’язень. 17-річною стала підпільницею-зв’язковою УПА. За участь у визвольних змаганнях була засуджена до 10 років ув’язнення в таборах суворого режиму. У роки підпілля і в таборах найпотаємніше висловлювала у віршах, які побачили світ у роки незалежності. У збірці «Ой летіли журавлі» вміщено понад 170 пісень, записаних з голосу Катерини Куйбіди. Реабілітована 1991 року.
Обласну літературну премію імені Катерини Мандрик – Куйбіди засновано 2016 року рішенням сесії Львівської обласної ради від 14 вересня 2015 року № 1456.
Премію призначають у галузі національного державотворення за кращий літературний твір на патріотичну тематику.
Засновники премії: Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна організація Національної спілки письменників України, Всеукраїнське Братство ОУН – УПА.
Премію призначають у галузі національного державотворення за найкращу поетичну збірку патріотичної тематики.
Отримуйте щоденні оновлення
![](https://lvivoblrada.gov.ua/img/grid.png)