Львівщина відзначає 112-ту річницю від дня народження Степана Бандери

Львівщина відзначає 112-ту річницю від дня народження Степана Бандери

01.01.2021

Сьогодні, 1 січня, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, заступник голови облради Юрій Холод, голова ОДА Максим Козицький, керівництво міської ради, народні депутати, депутати обласної ради, громадськість взяли участь в урочистих заходах  з нагоди відзначення 112-ї річниці з дня народження Героя України – Степана Бандери.

Присутні поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері у Львові, виконали Державний Гімн України, відтак відбулося громадське віче.

«Сьогодні Львівщина відзначає день народження Героя, який став символом народження нашої боротьби, символом народження сили, гідності, честі українського народу. 

Степан Бандера жив  в епоху, коли перемога була нездійсненною. Він боровся не лише проти сталінського, а й проти гітлерівського режимів. І він переміг.
Його боялися за його життя, його бояться і після його смерті. Як бачимо досі російський агресор бореться проти України заради знищення пам’яті про наших Героїв.

Саме Бандері належить відома фраза - «І настане час, коли один скаже «Слава Україні!». І мільйони відповідатимуть: «Героям слава!».

Сьогодні це саме те гасло, що лунає по всьому світі, те, що несе славу і честь нашої держави, нашого народу, те гасло, яке нині ідентифікує нашу армію. Саме за це гасло боролись мільйони українців. Боролись і перемогли.

Маємо пам’ятати – наша боротьба не закінчилась. Вона триває донині.  Сьогодні, як би не було важко, впевнена, ми обов’язково переможемо.

Дякую усім, хто сьогодні прийшов віддати честь і шану великому українцю, Герою, який буде жити не один вік в серцях українців», - зазначила від час виступу Ірина Гримак.

Також в межах урочистостей відбулося нагородження переможців Обласної премії імені Героя України Степана Бандери, яка присуджується у трьох номінаціях: громадська, політична, науково-навчальна національна державотворча діяльність.

Отож, у 2020 році премію у номінації "Громадська діяльність" присуджено Гунді Роману Миколайовичу, голові правління ГО ЛООВПО «Меморіал» імені Василя Стуса, головному редактору науково-популярного журналу «Визвольна боротьба».

У номінації "Політична діяльність" переможцем став Галущак Михайло Михайлович, кандидат історичних наук, голова ГО «Центр «Історичні діалоги».

Переможцем у номінації "Науково-навчальна національна державотворча діяльність" -  Хома Іван Ярославович, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії, музеєзнавства і культурної  спадщини Національного університету «Львівська політехніка».

Довідково:
Обласною премією імені Героя України Степана Бандери" нагороджують щорічно до дня уродин Степана Бандери –   1 січня.
Подані матеріали щороку, у вересні, розглядає спеціальне журі та визначає переможців шляхом таємного голосування. До його складу  входять члени постійних комісій з питань освіти і науки та з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації, громадські діячі, науковці.
Грошова винагорода кожного з лауреатів премії становить 20000 гривень.