Поблизу Сєвєродонецька львівські депутати з колегами започаткували «Луганський гай»

Поблизу Сєвєродонецька львівські депутати з колегами започаткували «Луганський гай»

12.10.2021

У понеділок, 11 жовтня, за ініціативи голови Львівської обласної ради Ірини Гримак на Луганщину для висадки привезли понад 5 тисяч саджанців сосни із закритою кореневою системою.

Минулого року у жовтні на Луганщині спалахнули масові пожежі. Як розповіла головна ліснича Сєверодонецького лісового господарства Любов Хорошило, чималих втрат зазнало село Сиротине, яке розташоване на відстані 35 кілометрів від лінії розмежування. «1 жовтня 2020 року тут сталася пожежа, яка забрала життя 11 осіб. За дві години вигорів центр селища. Тут все було чорним, - зазначила Любов Хорошило. Якщо не заліснити цю територію, то піщані бурі нестимуть пил на селище. 5 тис. сіянців ми висадимо на площі близько 2,2 га».

Голова обласної ради зазначила, що делегація Львівщини вже не вперше передає такі подарунки на Луганщину. «Наша місія - започаткувати відновлення лісів, розвивати рекреаційні зони, відновити зелені території. В процесі висаджування гаю сьогодні ми також домовилися вирощувати сіянці дерев з місцевого насіння у сучасному Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі, а згодом пересаджувати готові сіянці тут, в лісах Луганщини. Йдеться про хвойні дерева, такі як кримська сосна. Це експеримент. Ми хочемо спробувати також посадити різновиди дерев Луганщини у лісах Львівщини», - розповіла Ірина Гримак.

Ірина Гримак також подякувала усім, хто підтримав акцію та зазначила, що висаджуючи нові дерева на спаленій території ми демонструємо, що українці відродять і об’єднають свою землю, у цьому і є суть перемоги.