На Львівщині відбувся форум про психосоціальну підтримку громадян, постраждалих від війни

На Львівщині відбувся форум про психосоціальну підтримку громадян, постраждалих від війни

09.02.2024

Сьогодні, 9 лютого, у Львові відбувся Форум «Психосоціальні послуги: виклики сьогодення, пропозиції рішень, система координації, доступність для людини». Захід організовано для об’єднання партнерів – надавачів психосоціальних послуг та обговорення проблеми, які виникають при наданні послуг в координаційних центрах і громадах.

Під час панельних дискусій обговорили проблеми залежностей, роль сім’ї та освітнього середовища на формування безпеки та підтримки, юридичні аспекти супроводу родин військовослужбовців, ветеранів і ВПО.

Учасники форуму: Віце-прем'єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства оборони України, Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства освіти і науки України, начальник Львівської ОВА Максим Козицький, депутат Львівської обласної ради, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Тарас Подвірний, надавачі психосоціальних послуг комунального, приватного сектору та міжнародні партнери.

У вітальному слові Ірина Верещук подякувала Львівщині за лідерство в підтримці українців, які потребували прихистку з початку повномасштабного вторгнення рф.

«Два роки тому в лютому ви взяли на себе тягар відповідальності. Сотні тисяч жінок, дітей, осіб з інвалідністю, людей похилого віку, всі ті, хто потребував допомоги, отримали її на Львівщині.

Львівщина впорались і весь свій досвід перекувала в проєкти і програми, рішення, закони і постанови, в усе, що зараз формує нашу політику щодо внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та членів їх сімей», – наголосила Ірина Верещук.

За її словами, на державному рівні є чітке розуміння, що людям, постраждалим від війни, необхідно допомагати не тільки матеріально, але й психологічно.

«Найбільше психологічної підтримки потребують ветерани війни та члени їх сімей. Для надання якісної психосоціальної послуги нам зараз не вистачає професійних психологів, тому необхідно налагодити систему навчання і перенавчання професії психолога. У цьому питанні ми розраховуємо на Львівщину як пілотну область», - зауважила Ірина Верещук.

Як підкреслив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, наші захисники, захисниці, їхні рідні мають отримувати найбільше уваги і якісні послуги, й чітко розуміти, куди їм звертатися та що для цього потрібно.

«Радію, що органи влади і надавачі послуг на різних рівнях усвідомлюють це.

Львівщина готова допомагати, ділитися досвідом, сприяти тому, щоб долучалися волонтерські спільноти та наші партнери», - наголосив Максим Козицький.

Очільник області додав, що Львівщина готова бути пілотною областю в реалізації ініціатив на рівні держави, зокрема запуску міжміністерського проєкту реформи ТЦК та СП.

У межах форуму Тарас Подвірний презентував рішення Львівської обласної ради про забезпечення доступності об’єктів та майна спільної власності.

«Головна мета – створення умов для забезпечення інклюзивності та доступності для всіх громадян, зокрема осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в Львівській області. Йдеться про відкритість та безбар’єрність до об'єктів та майна спільної власності Львівської обласної ради», - пояснив депутат Львівської обланої ради Тарас Подвірний.

За підсумками форуму напрацюють пропозиції у галузі надання психосоціальних послуг для реалізації їх на державному рівні.

Організатори форуму:  Координаційний центр підтримки цивільного населення при Львівській ОВА, ГО «Птаха України». Форум організовано в межах Комплексної програми охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення у Львівській області на 2023 – 2026 роки.