Депутати обласної ради ініціювали звернення до Міністерства освіти та науки та Верховної Ради України, щоб продовжити термін реорганізації санаторних шкіл Львівщини
![Депутати обласної ради ініціювали звернення до Міністерства освіти та науки та Верховної Ради України, щоб продовжити термін реорганізації санаторних шкіл Львівщини](https://lvivoblrada.gov.ua/storage/articles/b25bde375b640fd2a3036a23edeb8966.png)
04.02.2021
Під час засідання постійної комісії Львівської обласної ради з питань освіти, науки та інновацій депутати розглянули питання продовження терміну реорганізації та зміни статусу чотирьох діючих в області санаторних шкіл.
Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» з липня 2021 року санаторні школи мають змінити статус на академічні ліцеї, а з 1 вересня 2024 року надавати виключно профільну середню освіту. Проте нормативна база для такої реорганізації ще не напрацьована. Отже санаторні школи, працівники, учні та батьки можуть опинитися у невизначеній ситуації.
Аби не порушувати навчального процесу та зберегти навчальні школи, представники депутатської комісії обласної ради вирішили звернутися до Міністерства освіти з проханням напрацювати відповідну документацію і тим самим виправити законодавчу колізію.
Голова комісії з питань освіти, науки та інновацій комісії Іванна Герус наголосила на важливості швидкого пошуку вирішення проблеми.
«Ми дали доручення департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, щоб підготувати фахові пропозиції щодо майбутньої реорганізації навчальних закладів санаторних шкіл в академічні ліцеї. Для нас важливо, щоб в контексті реформ зміни відбувалися виважено, без жодних втрат і обмежень для наших дітей та з дотриманням законів».
Довідково:
На Львівщині функціонують чотири комунальні заклади обласної ради, школи санаторного типу:
«Львівська загальноосвітня санаторна школа №1 ім.Б.-І. Антонича», у якій в даний час навчаються 183 дитини з захворюваннями серцево-судинної системи;
«Винниківська загальноосвітня санаторна школа – інтернат I-III ст.», де перебувають 413 дітей з малими і неактивними формами туберкульозу;
«Сокальська загальноосвітня санаторна школа I-III ст. ім.Тараса Шевченка», в якій навчають 227 дітей із сколіозом;
«Бориславська загальноосвітня санаторна школа-інтернат I-III ст.», в цьому закладі освіту отримують 205 дітей з шлунково-кишковими захворюваннями.
Отримуйте щоденні оновлення
![](https://lvivoblrada.gov.ua/img/grid.png)