Депутати затвердили звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку

Депутати затвердили звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку

21.05.2019

Сьогодні, 21 травня, депутати затвердили звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2018 рік. Прозвітував перед депутатським корпусом перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

За його словами, Програма соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2018 рік виконувалася в контексті реалізації стратегічних і операційних цілей Стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року, якими визначені основні завдання з вирішення найактуальніших економічних проблем, забезпечення соціальної стабільності.

При цьому пріоритетним було нарощення інвестиційного потенціалу, зростання реального сектору економіки,підвищення добробуту мешканців області, їх соціальний захист, насамперед за рахунок максимально-ефективного використання наявних бюджетних ресурсів.

Доповідач детально зупинився на реалізованих заходах у межах стратегічних цілей  «Конкурентоспроможна економіка», «Якість життя», «Відкриті кордони», «Розвинуте село», «Туристична привабливість».

Отже, коротко про головне:
✔️ Торік на Львівщині відремонтували 473 км доріг.

У 2019 році планують відремонтувати в області ще 500 км доріг. Торік в області освітлено 69 пішохідних переходів, створено систему автоматичного фіксування порушень ПДР. Окрім того, 1347 автобусів обладнано GPS-пристроями, 92% покриття стільниковим зв'язком.

✔️ Промисловість Львівщини зросла на понад 5%.

Зокрема фармація зросла на 74,1%, деревообробка + 21,7%, гумові та неметалеві вироби + 19,7%, металургія + 18,7%, текстильна + 15,8%, харчова +14,8%, енергетика +14,5, машинобудування + 4,3%. Окрім того, планується зріст промислового виробництва у 2019 році на 3,5%.
У планах – продовження і розширення діяльності кластерів, реєстрація на Міжнародній кластерній платформі, кооперація між кластерами, зменшенні регулювань, законодавці ініціативи від промисловців.

✔️ Індекс експорту області зріз на майже 20%.

Львівщині однією з перших вдалось майже повністю переорієнтуватись у 2014-15 роках з ринку Російської федерації на ринок Європейського Союзу. 
Експорт щоразу зростає, товарна структура експорту змінюється із сировинної на продукти із високою доданою вартістю, 67 % експорту – це країни Євросоюзу Польща, Німеччина, Данія, Чехія. У 2018 році це плюс 19, 4 % до індексу експорту. У 2018 році створили Службу експортера. Сьогодні на супроводі Служби перебуває 75 підприємств.
Загалом торік провели 9 торговельних місій, в яких взяли участь 36 підприємств-учасників. Це місії у Білорусь, Німеччину, Італію, Туреччину, Ізраїль, Австрію, Азербайджан, Молдову, Узбекистан.

✔️ Для розвитку промисловості торік в області створили Львівський промисловий ХАБ. У структурі ХАБУ – Центр аналітичного забезпечення та промислові кластери.

Зауважимо, що фінансування заходів Програми у 2018 році здійснювалося за рахунок різних джерел фінансування: бюджетних коштів, кредитних ресурсів, власних коштів господарюючих суб’єктів, грантів, міжнародної технічної допомоги, доходів від надання платних послуг бюджетними установами, благодійної, гуманітарної, спонсорської допомоги та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Із презентаційним матеріалом можна ознайомитися – тут.

Додамо, що даним рішенням доручено Львівській ОДА розробити проекти Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року та Плану заходів з  реалізації Стратегії на 2021 –  2023 роки і до 1 грудня 2019 року подати їх на розгляд Львівській обласній раді.