На Львівщині підбили проміжні підсумки проєкту «Здоров'я зубів і постава школярів»

На Львівщині підбили проміжні підсумки проєкту «Здоров'я зубів і постава школярів»

03.04.2024

У 10 школах Львівщини в межах проєкту «Здоров'я зубів і постава школярів» мультидисциплінарна команда лікарів провела медичний огляд учнів 1-х, 6-х та 9-х класів. Фахівці оглянули стан зубів, порожнини рота і ЛОР-органів дітей, зафіксували випадки сколіозу та інших порушень постави.

Про це під час брифінгу, присвяченому проміжним підсумкам проєкту  «Здоров'я зубів і постава школярів», розповіла генеральна директорка ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», депутат Львівської обласної ради Наталія Іванченко.  

«Лікарі-стоматологи оглянули 501 учня, виявили проблеми у 79,6% учнів. Лікарі-ортопеди провели огляд 533 учнів, виявили відхилення у 11,4% дітей. Лікарі-отоларингологи оглянули 355 школярів, констатували патологію у 59% школярів. За результатами обстежень кожному учню видали «листки здоров’я» з рекомендаціями від лікарів.

Крім того, проведено 172 заміри рівнів природнього освітлення в приміщеннях, здійснено оцінку індексу маси тіла у 655 учнів та оцінку ваги шкільного вантажу в 644 учнів.

Наша мета – своєчасно виявити захворювання та дати рекомендації щодо їх лікування. Тому проєкт «Здоров'я зубів і постава школярів» триватиме на Львівщині й надалі», - поінформувала Наталія Іванченко.

За словами директора департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олега Паски, проміжні результати проєкту «Здоров'я зубів і постава школярів» доведуть до відома педагогічних працівників та батьків учнів, а в навчальні заклади скерують рекомендації дітям від лікарів про те, як дбати про своє здоров’я.

«Здоров'я зубів і постава школярів» – це спільний проєкт департаменту освіти і науки Львівської ОВА, департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб.