На Львівщині визначили лауреатів обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури

На Львівщині визначили лауреатів обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури

16.12.2019

 

На Львівщині обрали найкращі твори та роботи з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості. Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найвищою премією у Львівській області, найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру.

Премія присуджується щорічно. Переможців визначає журі.

Премією відзначають найвизначніші твори літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, які утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність, а також стали визначною подією в культурному й літературно-мистецькому житті регіону.
За результатами засідань журі визначило лауреатів Обласної премії  у 2019 році.

Визначені такі переможці:
Мистецтвознавство і культурологія – імені Святослава Гординського - Береговська Христина Олександрівна – за монографію  «Святослав Гординський: творчість за пів століття».
Музейна справа – імені Іларіона і Віри Свенціцьких - Тихолоз Богдан Сергійович, Кобрин Михайло Степанович, Волошанська Марта Богданівна, Продан Тетяна Павлівна, Мартинюк Віктор Олександрович – за проект «Франко: наживо».
Збереження культурної спадщини – імені Бориса Возницького -  Лильо-Откович Зоряна Мирославівна– за вагомий внесок у збереження, дослідження і популяризацію українського мистецтва. Мистецький альбом «Богородиця-Одигітрія» 2019 (квітень) Львів, «Колір-ПРО». 
Поезія – імені Маркіяна Шашкевича - Перлулайнен Лана – за збірку поезій у двох томах «Правила ходіння проти вітру», 2019, ТзОВ «Ліга – Прес» Львів.(1,2 том).
Проза  – імені Богдана Лепкого - Леся Холодюк (Федорів Лариса) – за історичну трилогію «Корнякт» Львів, 2018, «Червона Калина». 
Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – імені Михайла Возняка - Швець Алла Іванівна – за монографію «Жінка з хистом Аріадни: життєвий світ Наталії Кобринської в генераційному, світоглядному і творчому вимірах».
Драматургія, театральне мистецтво – імені Бориса Романицького - Баша Олена Петрівна – за акторську роботу у виставі «Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи…».
Журналістика та публіцистика  – імені В’ячеслава Чорновола - Лизанчук Василь Васильович – за книгу «Так! Я – Українець».
Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича - Герасименко Оксана Василівна – за збірку фортепіанних творів «Світло пробудження мрій» (2019), збірку бандурних творів «Україно, моя Україно!»(2017).
Образотворче мистецтво – імені Івана Труша - Гавришкевич Ігор Степанович – за серію живописних робіт.
Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Зеновія Флінти- 
•    Риботицька Оксана Романівна – за вироби в галузі художнього текстилю
•    Ярошевич Уляна Іванівна – за вироби з кераміки 
Народна творчість – імені Анатолія Вахнянина - Кравчук Іван Миколайович – за роботи виконані з житньої соломи.
Дизайн – імені Олени Кульчицької - Крукевич Юрій Богданович – за серію дизайнерських розробок різних жанрів.
Фотомистецтво – імені Василя Пилип'юка - Огородник Олег Михайлович -  за виставкові проекти та промоцію українського мистецтва за кордоном.

26 грудня відбудеться урочиста церемонія нагородження лауреатів Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури.