Пам’ять Героїв Крут вшанували у Львові

Пам’ять Героїв Крут вшанували у Львові

29.01.2024

Урочистості з нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут відбулися сьогодні, 29 січня, на Личаківському цвинтарі у Львові.

На полі почесних поховань, біля місця вічного спочинку учасника бою під Крутами Ігора Лоського відбулася поминальна панахида за участі громадськості, військових, духовенства, влади, ліцеїстів Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.

Також учасники заходу вшанували пам'ять Андрія Лазаренка. «Бій під станцією «Крути» — героїчна сторінка, у якій понад пів тисячі українських вояків, обмежені в зброї та забезпеченні, на чотири дні зупинили просування 5-тисячної більшовицької армії Муравйова.

Наша велика війна, яка триває майже 10 років, є продовженням тієї самої боротьби за незалежність і державність. Дякую всім нашим воїнам, які щодня наближають нашу перемогу. Вклоняємось низько Героям усіх часів, які заплатили життям за нашу свободу», — сказав заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

Довідково. Ігор Лоський народився у Любліні (Польща). Був учасником Студентського куреня Армії УНР. Під час бою під Крутами тяжко поранений. Згодом працював у міністерстві закордонних справ УНР, а потім проживав у Львові, досліджував історію та викладав у малій Греко-католицькій семінарії.

Андрій Лазаренко народився у Києві. Участь у бою під Крутами брав 17-річним. Опісля був сотником Армії УНР. Згодом провадив наукову діяльність у Львові, створив школу біологів-генетиків, відомий як науковець світового рівня.