Пошуковці «Долі» провели толоку на Меморіалі воїнів Першої української дивізії УНА «Галичина»
![Пошуковці «Долі» провели толоку на Меморіалі воїнів Першої української дивізії УНА «Галичина»](https://lvivoblrada.gov.ua/storage/articles/34b6e6043db76eb32f858ea44d8bf27d.png)
27.05.2021
Працівники комунального підприємства Львівської обласної ради Меморіально-пошуковий центр «Доля» у середу, 26 травня, провели толоку на території Меморіалу воїнів Першої української дивізії УНА «Галичина», що в околицях села Червон Золочівського району.
Пошуковці прибрали сухостій і побутове сміття на території Меморіалу, поправили могили воїнів-дивізійників, викосили трав’яні зарості поміж пам’ятними хрестами й по периметру усього кладовища.
Як відомо, цвинтар воїнів Першої української дивізії УНА «Галичина» створений у липні 1994 року Галицьким Братством колишніх вояків 1-ї Дивізії Української Національної Армії. Він розташований на узбіччі автодороги Львів – Тернопіль поміж селами Червоне і Ясенівці на Золочівщині – поблизу від місця, де відбувався прорив дивізії «Галичина» з оточення, і де багато вояків полягло від ворожих куль і бомб.
Тут перепоховано понад 250 останків полеглих у боях під Бродами. На цвинтарі побудовано каплицю-церкву, в стіни якої вмонтовано чотири меморіальні таблиці. По обидва боки від каплиці симетрично встановлено хрести на індивідуальних і на колективних похованнях вояків.
Отримуйте щоденні оновлення
![](https://lvivoblrada.gov.ua/img/grid.png)