Україна не стоїть на місці в галузі альтернативної енергетики – з панельної дискусії на Форумі місцевого розвитку
![Україна не стоїть на місці в галузі альтернативної енергетики – з панельної дискусії на Форумі місцевого розвитку](https://lvivoblrada.gov.ua/storage/articles/e3e9940c9eb178f979171bd028d64cae.png)
25.06.2019
Проблеми інвестування в альтернативну енергетику обговорили під час панельної дискусії у рамках IV Форуму місцевого розвитку у Трускавці.
Головною темою обговорення була співпраця інвесторів та влади.
«Ми не повинні забувати про енергозбереження і енергоефективні технології. Якщо бізнес не буде інвестувати в ці речі, то які б бюджети не були обласні чи державні, ми не зможемо закрити цю величезну діру, яка утворилася в енергоспоживанні нашими установами», – вважає виконавчий директор Асоціації «Ради Львівщини» Василь Лозинський.
Як розповів директор ТОВ «Еко-Оптіма» Максим Козицький, за останній рік інвестиції у галузь зеленої енергетики України зросли більше, ніж у 15 разів.
«За 2018 рік Україна залучила близько 2,5 мільярдів доларів інвестицій. Це завдяки правильному законодавству і змінам до нього, які приваблюють інвесторів. Найбільші інвестиції залучаються в сонячну і вітрову енергетику. На кінець 2018 року в Україні приватними особами було побудовано 7450 приватних сонячних станцій, з них на Львівщині – 342, це 4,5% від загальної кількості по Україні», - розповів Максим Козицький.
За його словами, з року в рік «зелена енергетика» стає все дешевшою. Це відбувається тому, що дешевшає обладнання.
«Україна переходить від зеленого тарифу до аукціонної системи – хто запропонує кращий тариф, той і буде будувати. Ми намагаємося реалізовувати проекти у місцевості, де ми проживаємо, знаходимо спільну мову з місцевими громадами, проводимо громадські слухання. Влада на Львівщині вибудувала правильну систему супроводу інвестиційних проектів. Ми з таким супроводом інвестиційної діяльності в жодній іншій області не стикалися», - додав Максим Козицький.
Отримуйте щоденні оновлення
![](https://lvivoblrada.gov.ua/img/grid.png)