Відома українська писанкарка Віра Манько проведе майстер-клас у Домі Франка

Відома українська писанкарка Віра Манько проведе майстер-клас у Домі Франка

12.04.2024

Майстер-клас з писанкарства організовує у понеділок, 15 квітня, Дім Франка. Навчатиме відома українська писанкарка, член Спілки народних майстрів України, авторка книг про мистецтво писанки Віра Манько.

Майстриня має велику колекцію, яка налічує три тисячі писанок, більшість з яких розписала сама.

«Писанка – абсолютно унікальний витвір народного генія. Вона завжди конденсувала в собі образно-символічний зміст. З давніх-давен у неї було багато функцій: її дарували на знак перемир’я, побажання здоров’я, сили, урожаю, краси. Вірили, що писанка лікує від різних хвороб, від переляку, наговору, качали по землі, щоб була родючою. А ще підкладали під вулики, щоб бджоли носили духмяний, настояний на травах мед.

На цьому маленькому диві органічно поєднуються різноманітні кольори: чорний, багряно-червоний, золотисто-коричневий, темно-зелений, синій, білий, жовтогарячий та багато інших. Усі вони наділені певним символічним значенням. Кожний регіон України має свої традиції, пов’язані з виготовленням писанок, але скрізь це святкове, огорнене особливою святістю дійство.

Без перебільшення можна сказати, що писанка – всесвітньо відома візитівка України!», — написала Віра Манько у дослідницькій праці «Українська народна писанка».

У першому виданні книги було зібрано 465 взірців писанки, а другому, доповненому — понад 1500 зразків писанок з різних регіонів України. 

Розпочнеться захід о 14:00. Реєстрація: https://forms.gle/FucPjDxRHhKgPmK29. Довідки за телефоном. +380 96 158 4606