ІСТОРІЯ БУДІВЛІ


Адміністративний будинок Львівської обласної ради

Львівська обласна рада розміщується в самому центрі Львова у величавому будинку за адресою вулиця Винниченка, 18. В середні віки перед будинком був ставок, який входив до оборонної системи міста. У XVIII столітті ділянка належала магнатам Кемеровським і називалася "Коморовщиною". У будинку, що стояв на цьому місці, була пошта, звідки диліжанси йшли на Відень. Тому сучасна вулиця Просвіти певний час називалася Поштовою. Пізніше тут стояв будинок родини Млоцьких, з якому з 1821 року містилося губернаторство, а з 1849-го - намісництво, центр управління краєм. Цікава подробиця: саме тут у 1852 році було відкрито перше телеграфне бюро, яке з'єднало Львів з Краковом. Ця лінія мала передовсім військове значення - австрійським властям добре запам'яталися події 1848 року.

У 1877-1880 рр. для намісництва було збудовано інший будинок (автор проекту Ф.Ксенжарський). Під час першої світової війни тут містився штаб 8-ї російської армії. З 1940 року - обласний комітет Компартії України. Після другої світової війни у будинку знаходився облвиконком, обком та обласна рада. Сьогодні в адміністративному будинку на вулиці Винниченка, 18, розміщуються підрозділи виконавчого апарату Львівської обласної ради, управління та відділи Львівської обласної державної адміністрації, представництво Міністерства закордонних справ України. До послуг відвідувачів на першому поверсі будинку розміщуються також поштове відділення, кафе, банкомат. Будинок обладнаний спеціальним підйомником для інвалідних візків неповносправних. 

Поруч біля адміністративного будинку на вулиці Винниченка, 18, знаходиться будинок № 16, у якому нині - сесійна зала Львівської обласної ради. Цей будинок споруджено 1821 року в стилі класицизму. Був резиденцією губернатора Галичини. (за матеріалами http://oldcity.eleks.lviv.ua)