Євгеній Гірник нагородив переможців обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури

Євгеній Гірник нагородив переможців обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури

23.11.2022

Переможців обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури сьогодні, 23 листопада, нагородили у Львівській опері. У 16 номінаціях було визначено 17 переможців. Усього за перемогу змагалося 46 митців.

Привітав лауреатів та вручив їм дипломи переможців перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник.

«Відзначити вашу роботу, ваш внесок і досягнення для України – найприємніша місія, незважаючи на будь-які обставини.

Я бачу залу однодумців – активних, розумних, сильних та впевнених! Людей з різних галузей, різноманітним досвідом, своїми переконаннями, але з одним, як казала моя вчителька з математики, спільним знаменником – любов'ю до рідної землі!

Дякую вам за роботу! Знаю, що з такою громадою ми отримаємо беззаперечну перемогу на усіх фронтах», - зауважив у вітальному слові Євгеній Гірник.

Лауреатами стали:

-   «Мистецтвознавство і культурологія» – імені Святослава Гординського: Ірина Гаюк – за монографії «Культура вірменської діаспори України: історичний дискурс» та «Історична панорама релігійних осередків вірменської церкви на українських землях: до 30-ї річниці відновлення канонічної діяльності Української єпархії Вірменської Апостольської церкви».

- «Музейна справа» – імені Іларіона і Віри Свєнціцьких: Оксана Куценяк, Наталія Скакун – за виставковий проєкт «Historia magistra vitae est. Наша Державність» .

- «Збереження культурної спадщини» – імені Бориса Возницького: Марія Боньковська – за комплексне збереження і реставрацію музейних експонатів протягом 2019-2022 років.

- «Поезія» – імені Маркіяна Шашкевича: Любов Проць – за книгу поезій «Тінь Прокруста».

- «Проза» – імені Богдана Лепкого: Юрій Грешко – за пригодницький роман «Протей» та книгу «На псевдо «Стіна». Історично-біографічна повість та оповідання».

- «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади» – імені Михайла Возняка: Микола Легкий – за монографію «Проза Івана Франка: поетика, естетика, рецепція в критиці».

- «Драматургія, театральне мистецтво» – імені Бориса Романицького: Людмила Корсун – за виконання партії Лю в опері «Турандот» Дж.Пуччіні.

- «Журналістика та публіцистика» – імені В’ячеслава Чорновола: Степан Лепех – за книгу «І у кожного зброя була за плечима…». Оповідки про звитяги українських повстанців».

- «Музичне мистецтво» – імені Станіслава Людкевича: Микола Ластовецький – за музичні твори 2019-2021років.

- «Образотворче мистецтво» – імені Івана Труша: Роман Василик – за твори 2019-2021 років у галузі сакрального мистецтва.

- «Декоративно-ужиткове мистецтво» – імені Зеновія Флінти: Олег Боньковський – за творчі роботи 2019-2021 років у галузі художнього металу.

- «Народна творчість» – імені Філарета Колесси: Олексій Боровницький – за дослідження та популяризацію автентичних бойківських коломийок у 2019-2021роках.

- «Дизайн» – імені Олени Кульчицької: Назар Біда – за дизайн-програму «Традиціїї і новації в дизайні камінів в контексті формування національно орієнтованого продукту у 2020-2022 роках»; Наталія Кудляк – за книжковий дизайн 2019-2022 років.

- «Архітектура» – імені Івана Левинського: Петро Крупа – за розробку «Детального плану території, обмеженої вул. Зеленою, вул. Півколо, вул. Жасминовою у м. Львові».

- «Фотомистецтво» – імені Василя Пилип'юка: Тарас Бичко – за створення виставкових проєктів у 2021-2022 роках та популяризацію українського фотомистецтва у світі.

- «Скульптура» – імені Івана Севери: Юліан-Зенон Савко – за серію робіт, виконаних в галузі монументальної і станкової скульптури протягом 2019-2022 років.

Цьогорічний призовий фонд премії становить 800 тис грн. Розмір грошової премії на кожну номінацію - 50 тис грн.

Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найбільш престижною творчою відзнакою у Львівській області.

На здобуття Премії представляють нові оригінальні твори і роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді упродовж останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття Премії.

Обласна премія в галузі культури діє з 2002 року. За цей час лауреатами Обласної премії стали непересічні митці в галузі культури і мистецтва. Серед них – Роман Іваничук, Микола Ільницький, Віктор Камінський, Юрій Ланюк, Роман Безпалків, Таїсія Литвиненко, Михайло Дзиндра, Андрій Содомора, Федір Стригун, Богдана Фроляк, Орест Скоп, Олександр Божик, Володимир Дубас, Богдан Сегін та багато інших.