День вишиванки: депутатки обласної ради побували в гостях у дизайнерки Роксоляни Шимчук
![День вишиванки: депутатки обласної ради побували в гостях у дизайнерки Роксоляни Шимчук](https://lvivoblrada.gov.ua/storage/articles/3f8620121cd0bb3aa65d583a69f355c4.png)
20.05.2021
Сьогодні, 20 травня, у День вишиванки депутатки Львівської обласної ради побували в етногалереї львівської мисткині Роксоляни Шимчук.
Соломія Риботицька, Ольга Березюк, Наталія Галецька, Анна Ярмола оглянули унікальні експонати, які мають понад 100 років. У галереї представлені усі регіони України. Це Буковина, Гуцульщина, Покуття, Полісся, Слобожанщина, Подніпров’я та інші.
Також львів'янка має колекцію сучасних дизайнерських вишивок. Свій скарб Роксоляна Шимчук збирає вже понад 30 років і охоче показує його іншим.
«Ми сьогодні з великим задоволенням оглянули колекцію вишиваних сорочок, хусток, крайок, іграшок, дитячого одягу, намиста. Речі зібрані з усієї України. Дякуємо їй за час, натхнення, бажання робити унікальні вироби та дарувати красу світу», - зазначила Анна Ярмола.
Як зауважила Соломія Риботицька, в наших музеях є багато цінностей, які потребують оновлення та промоції.
«Багато рідкісних вишиванок ховається в архівах, приватних колекціях, старовинних скринях. На мій погляд, важливо виставляти їх на показ, робити виставки, щоб якомога більше людей бачили надбання наших поколінь, нашу етнокультуру, ознаку нашої ідентичності, генетичний код нації – вишиванку», - наголосила вона.
Довідково:
Роксоляна Шимчук - дизайнерка жіночих та чоловічих прикрас, етнограф, галерист, громадський діяч, колекціонер стародавнього українського одягу зі всієї України.
Отримуйте щоденні оновлення
![](https://lvivoblrada.gov.ua/img/grid.png)