«Їх героїзм – приклад для нас», - Євгеній Гірник
![«Їх героїзм – приклад для нас», - Євгеній Гірник](https://lvivoblrada.gov.ua/storage/articles/b58580857b9ba73f04a39f488d44dcd1.png)
16.05.2021
На Львівщині відзначили 106–ту річницю перемоги Українських січових стрільців у бою на горі Маківка. Громадськість, духовенство та представники влади у неділю, 16 травня зібралися у селі Козьова, Стрийського району, щоб вшанувати пам’ять про воїнів, які загинули на цій землі у запеклих боях у 1915 році.
Священники відправили поминальну панахиду, у виконанні оркестру Академії сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного пролунав Державний Гімн України, а учасники заходу запалили лампадки та поклали вінки з квітів до Меморіалу січовим стрільцям.
«Їх героїзм - приклад для нас",- наголосив, виступаючи під час громадського віча перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник. Він додав, що ці молоді хлопці тоді творили Україну, їхня боротьба була не марною і нам треба її продовжувати. «Ми з вами в історичному місці. Саме тут галицькі українці зробили велику спробу творення своєї історії. Так писали про ці події газети того часу. Війна не має жалю і співчуття. Здобута тут перемога далася великою кров’ю і це не перебільшення. Шануймо пам‘ять Українських січових стрільців, молодих патріотів, які тут полягли заради майбутнього», - закликав Євгеній Гірник.
Довідково:
Бої за панівну висоту гори Маківка тривали з 29 квітня до 4 травня 1915-го між Українськими січовими стрільцями та російськими військами. Контроль над Маківкою був потрібен росіянам для подальшого захоплення села Козьова. Гора Маківка висотою 958 метрів розташована у Високому Бескиді за 8 км від селища Славське.
Отримуйте щоденні оновлення
![](https://lvivoblrada.gov.ua/img/grid.png)