На Львівщині працюють над розробкою Стратегії розвитку області на період до 2027 року

На Львівщині працюють над розробкою Стратегії розвитку області на період до 2027 року

10.05.2019

 

Сьогодні, 10 травня, відбулось перше засідання керівного комітету з розробки проектів Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року та Плану заходів з реалізації Стратегії на 2021-2023 роки.

Участь у заході взяли перший заступник голови обласної ради Андрій Білоус та перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.
Період дії чинної Стратегії розрахований до 2020 року Кабінетом Міністрів України. 

Відтак, усі облдержадміністрації повинні забезпечити розробку проектів регіональних стратегій на наступний період та затвердити їх до кінця цього року.
За участі членів керівного комітету – представників органів влади, вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ та громадськості напрацювали план подальших дій з розробки головного стратегічного документу області.

Сьогодні вже сформовано склад робочої групи з розробки Стратегії, до складу якої увійшли 15 тематичних підгруп та 339 експертів, представників бізнесу, науки, громадськості та органів влади. 

Як інформує департамент економічної політики, особливістю розробки нової Стратегії є обов’язкове врахування підходу смарт-спеціалізації, що вимагатиме тісної співпраці 4 секторів:
влади, науки, бізнесу, громадськості з метою розвитку пріоритетних видів економічної діяльності, що мають потужний інноваційний потенціал, вплив на розвиток суміжних галузей та реструктуризацію економіки регіону під впливом глобального поділу праці.
Крім того обов’язковою умовою розробки нової Стратегії є проведення стратегічної екологічної оцінки підготовлених документів у відповідності до вимог законодавства. 
Нова Стратегія має сприяти соціально-економічному розвитку області, бути основою для розробки в подальшому програм та проектів регіонального розвитку, тому з метою якісного соціально-економічного аналізу та правильного визначення стратегічного бачення розвитку області необхідна тісна співпраця із провідними навчальними, науково-дослідними, аналітичними установами області, представниками бізнесу та громадськості.
.
Під час засідання було висловлено думку про необхідність врахування певних елементів, при розробці Стратегії, зокрема:
-Цілей розвитку тисячоліття, затвердженими ООН;
- напрацьованих стратегій розвитку ОТГ області;
-наявних можливостей транскордонного та міжрегіонального співробітництва.
.
Загалом члени керівного комітету підсумували, що чинна Стратегія розвитку області на період до 2020 року є якісним стратегічним документом, який може стати основою для нової Стратегії. 
При цьому головне врахувати нові соціально-економічні тенденції та проблеми реалізації чинної стратегії, які полягали перш за все в тому, що у Планах реалізації, розроблених для виконання чинної Стратегії недостатньо уваги приділено пріоритетизації проблем, в той же час було завищено фінансовий план реалізації Стратегії.

За результатами засідання керівного комітету затвердили Організаційний план заходів з розроблення Стратегії.