Сьогодні, 10 липня, у комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівський історичний музеї» запрацювала банерна виставка «Справжні вʼязні путіна. Політичні вʼязні поневолених народів», мета якої – розповісти про репресії кремлівського режиму щодо лідерів та активістів національно-визвольних рухів поневолених росією народів.
На банерах – історії політв’язнів з Чечні, Ойрат-Калмикії, Бурятії, Хакасії, Башкортостана, Татарстану, Саха-Якутії, Інгушетії, Карелії, Криму. Це також розповідь про Олександра Димитренка, Наталії Романенко, Антона Осипенка, Олександра Філімонова, Владислава Нікітенка – українців, які засуджені кремлівською репресивною машиною за активну громадянську позицію.
«Виставка, що її презентували представники Організації українських націоналістів і Антиімперського Блоку Народів, має велике значення для поширення правди про кремлівський і путінський режим. Це продовження діяльності наших дідів–прадідів, які свого часу створили Антибільшовицький блок народів», – зазначив у виступі голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета.
Виставку вже побачили у США, Канаді, Німеччині, Фінляндії, Литві, Латвії, Естонії, Данії, Швеції, Норвегії, Молдові, Болгарії, Греції, Італії та Чехії.
«Виставка – це адвокаційна кампанія за звільнення людей, які борються за розвал російської федерації. Робота суголосна з роботою наших попередників у 60-х роках, котрі домагалися звільнення українських політв’язнів з радянських концтаборів», – сказав президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця.
Олег Медуниця додав, що 70 представників поневолених націй пройшли навчання у рамках проєкту Університету вільних народів. Їх навчали створювати організації для боротьби з московськими імперіалістами, використовуючи досвід підпільної боротьби ОУН. «Перемога наша і цивілізованого світу може бути лише тоді, коли московська імперія буде знищена», – додав Олег Медуниця.
Виставка триватиме у музеї впродовж місяця.