Сьогодні, 23 липня, у селі Наварія відкрили спортивно-веслувальну базу комунального закладу Львівської обласної ради «Центр олімпійської підготовки». Оновлена спортивна інфраструктура створює сучасні умови для підготовки спортсменів, проведення змагань та реалізації програм фізичної і ментальної реабілітації.
У серпні 2023 року Міністерство освіти і науки України передало водно-веслувальну базу у власність Львівської обласної ради. Відтоді комунальний заклад Львівської обласної ради «Центр олімпійської підготовки» розпочав її масштабне оновлення. За три роки з обласного бюджету на розвиток і реконструкцію бази спрямували понад 35 млн гривень. Частину проєктів реалізували у партнерстві з компанією Onur Group Ukraine та Федерацією веслування на байдарках і каное Львівщини.
За цей час на базі капітально відремонтували приміщення для зберігання човнів, реконструювали роздягальні, оновили суддівську будівлю, а також збудували сучасний фізкультурно-спортивний комплекс для фізичної та ментальної реабілітації. До його складу входять майданчики з наливним покриттям і штучною травою, легкоатлетична доріжка та вуличні тренажери.
В урочистому відкритті взяли участь представники обласної та місцевої влади, Міністерства молоді та спорту України, спортивних федерацій, тренерської спільноти й спортивної громадськості, зокрема депутатка Львівської обласної ради Катерина Кеньо, директорка комунального закладу Львівської обласної ради «Центр олімпійської підготовки» Уляна Штангрет та начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Присутні вшанували хвилиною мовчання памʼять загиблих Захисників та Захисниць у російсько-українській війні. Після цього переглянули відеоролик, у якому показали, як змінювалася територія комплексу: від початку будівництва до створення сучасної веслувальної бази.
«Сьогодні справді історичний день для спортивної спільноти Львівщини. Від імені Львівської обласної ради та всього депутатського корпусу дякую кожному, хто долучився до відновлення веслувальної бази й створення сучасного спортивного комплексу. Окрема вдячність тренерам, які виховують нові покоління спортсменів, та нашим атлетам, які гідно представляють Україну на міжнародній арені. Бажаю вам натхнення, сили духу, нових перемог і майбутніх олімпійських чемпіонів. І, звісно, щиро дякуємо Збройним силам України, завдяки яким маємо можливість працювати, розвивати спорт і відкривати такі об’єкти. Слава Україні!» – сказала у вітальних словах Катерина Кеньо.
Під час заходу також відзначили кращих тренерів Львівщини з нагоди Дня тренера, який відзначають 19 липня. Катерина Кеньо вручила подяки Львівської обласної ради тренерам, які зробили вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту області. Відзнаки отримали:
- Роман Дмитришин – тренер з веслування на байдарках та каное Центру олімпійської підготовки;
- Ігор Іваницький – тренер відділення армреслінгу Львівської обласної дитячо-юнацької спортивної школи;
- Олег Гасюк – тренер відділення боротьби самбо комплексної дитячо-юнацької спортивної школи імені Юрія Кутенка;
- Максим Бабич – викладач кафедри фізичної підготовки та спорту Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного;
- Євген Чарнош — тренер, керівник спортивної секції з волейболу Львівського ліцею імені Героїв Крут;
- Артем Глинка — тренер жіночої національної збірної команди України з регбі-7;
- Сергій Доронін — тренер мережі спортивних клубів «Олімп»;
- Олена Сальнікова — тренерка відділення параплавання дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю «Галичина».
«Адаптивний спорт — це не лише про фізичне відновлення, а й про повернення наших захисників і захисниць до повноцінного цивільного життя. Саме тому для нас надзвичайно важливо й надалі розвивати цей напрям. Переконаний, що з кожним роком адаптивний спорт в Україні лише зміцнюватиметься», – сказав ветеран російсько-української війни Сергій Доронін.
Опісля офіційної частини присутнім провели екскурсію по оновленій території комплексу.



























