17 жовтня виповнилося три роки з початку роботи Регіонального центру неонатального скринінгу Львівського обласного клінічного перинатального центру. За цей час Центр утвердився як один із лідерів у реалізації національної Програми розширеного неонатального скринінгу.
З жовтня 2022 року фахівці Центру дослідили 172 256 зразків крові новонароджених із семи областей України на наявність 21 рідкісного генетичного захворювання. Загалом провели понад 3,6 мільйона тестів. У 183 випадках патології були підтверджені – це дозволило розпочати своєчасне лікування або корекцію стану дитини.
Обстеження проводять безкоштовно, адже всі витрати покриває Національна служба здоров’я України. Результати фіксують у системі електронної медичної документації.
Нагадаємо, Програма розширеного неонатального скринінгу стартувала в Україні 17 жовтня 2022 року як масштабний медичний та соціальний проєкт, реалізований за підтримки Президента України та під координацією Міністерства охорони здоров’я.
«Регіональний центр неонатального скринінгу у Львові – один із чотирьох в Україні. Завдяки «п’ятковому тесту» ми можемо виявляти генетичні захворювання ще до появи перших симптомів. Сучасні технології та професійна команда дозволяють вчасно допомагати дітям і давати їм шанс на здорове майбутнє. Неонатальний скринінг – це фундамент профілактичної медицини», – зазначила директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська.