На Львівщині обрали кращих медиків, які представлять область на здобуття «Ордену Святого Пантелеймона»

МедицинаНовини

 

Сьогодні, 23 червня, у Палаці Потоцьких у Львові відбулася урочиста церемонія регіонального нагородження відзнакою за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона». Захід об’єднав медичних працівників, представників влади, духовенства, благодійників та громадськості задля вшанування людей, які своєю щоденною працею рятують життя, демонструють високий професіоналізм і відданість служінню суспільству.

Церемонія розпочалася з виконання Державного Гімну України та хвилини мовчання на честь загиблих захисників України.

Із вітальними словами до присутніх звернулися очільники області та міста, голова Поважної Ради «Ордену Святого Пантелеймона» Василь Князевич.

В.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод подякував усім, хто щодня рятує життя. Людям, у яких свій фронт. І він дуже часто — не другий. А той самий, який і в наших героїв.

«Багато з вас – там, де найважче: під обстрілами, у польових шпиталях, у лікарнях, які ворог намагається зруйнувати. У цій війні немає безпечних територій. Ми не раз чуємо про повторні ракетні обстріли, тому навіть прибуваючи на місце після ракетної чи дронової атаки, ви також ризикуєте.
Дякую вам, бо ви ніколи не залишаєте своїх пацієнтів, своїх колег, своїх постів. Ви працюєте там, де страх змінюється відповідальністю, а втома — професійним обов’язком.
Від імені Львівської обласної ради дякую кожному і кожній з вас за врятовані життя. За тих наших воїнів, яких ви повернули до життя. За цивільних людей, яким ви повернули здоров’я, силу і віру в майбутнє.
Особливі слова вдячності — медикам, які сьогодні служать у війську, евакуаційним бригадам, лікарям і медсестрам, які першими зустрічають поранених. Багатьом із вас довелося змінити білий халат на бронежилет, мирну операційну — на стабілізаційний пункт, звичну практику — на роботу в умовах війни.
Ми також низько схиляємо голови перед пам’яттю медичних працівників, які віддали свої життя, виконуючи свій обов’язок. Перед тими, хто до останнього подиху залишався на своєму місці і рятував інших. Їхній подвиг назавжди залишиться частиною історії України.
Бажаю нам всім Перемоги, вам – міцного здоров’я, витримки, сил і Божого благословення», – зазначив Юрій Холод.

«Вже п’ятий рік в країні триває війна, і щодня ми стикаємося з болючими та трагічними подіями. Водночас українці всьому світу довели, що жодні випробування не здатні нас зламати. Кожен на своєму місці робить усе можливе для підтримки країни та людей, адже людське життя — це найвища цінність.
Кожен із номінантів уже є прикладом відданості професії, людяності та сили духу. Без перебільшення — кожен із них достойний найвищої нагороди.
Дякую усім, хто бореться, хто допомагає, хто лікує, хто залишається вірним своїй присязі та клятві», – зазначив голова Регіональної Ради «Ордену Святого Пантелеймона», депутат обласної ради Олег Дуда.

У межах церемонії також було представлено відеоісторії номінантів, а також вручено дипломи переможцям регіонального відбору Львівщини у номінаціях:

НАЙКРАЩИЙ ЛІКАР — ЕТАЛОН ПРОФЕСІЇ
Собко Роман Юрійович — майор медичної служби ЗСУ, дорослий і дитячий лікар-анестезіолог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, керівник клініки анестезіології та інтенсивної терапії Університетської лікарні Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

СЕРЦЕ МЕДИЦИНИ
Крупа Ольга Іванівна — медична сестра-анестезистка у відділенні реанімації та інтенсивної терапії кардіологічної клініки Військово-медичного клінічного центру Західного регіону.

НОВАТОР РОКУ
Лось Дмитро Володимирович — лікар-травматолог-ортопед, начальник клініки поранень у Військово-медичному клінічному центру Західного регіону.

ВЗІРЕЦЬ СЛУЖІННЯ СУСПІЛЬСТВУ
Угрин Мирон Миронович — директор Центру стоматологічної імплантації та протезування “ММ” (Львів), президент Національної спілки стоматологів України, почесний президент Асоціації імплантологів України, засновник Благодійного фонду Мирона Угрина з допомоги дітям із природженою відсутністю зубів, онкологічним пацієнтам та пацієнтам похилого віку.

ФОРТЕЦЯ ЗДОРОВ’Я
Superhumans Center — всеукраїнський сучасний центр з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни дорослих і дітей.

ОПОРА НА ЛІНІЇ ЖИТТЯ
Скоропад Роман Богданович — лікар-реабілітолог, начальник клініки реабілітації у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону.

ГЕРОЙ МЕДИЧНОГО ФРОНТУ
Лівінський Тарас Степанович («Лютий») — лікар-хірург-інтерн клініки торако-абдомінальної хірургії у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону, лікар-хірург медичного добровольчого батальйону «Госпітальєри».

Також регіональну грамоту передали для професора пластичної, реконструктивної та естетичної хірургії із Стамбула (Туреччина) Хакан Агіра. Регіональна рада підтримала та передала на розгляд Поважній Раді пропозицію щодо нагородження його у номінації «За вагому підтримку у боротьбі українського народу за свободу та незалежність».

«Орден Святого Пантелеймона» є найвищою громадською відзнакою у сфері охорони здоров’я, яка присуджується за професіоналізм, милосердя, гуманістичні цінності та значний внесок у розвиток медичної галузі. Відзнака продовжує традиції нагородження кращих медиків України та популяризує високі стандарти служіння людям.

Урочиста церемонія нагородження Відзнакою “Орден Святого Пантелеймона” традиційно відбуватиметься 27 липня у Києві.

Інші новини