Питання доступності, відповідності державним будівельним нормам та етики поведінки з особами з особливими потребами обговорили сьогодні, 12 вересня, під час зустрічі у Львівській обласній раді з представниками ГС «Луганська асоціація організацій осіб з інвалідністю», яка здійснила моніторинг доступності публічних об’єктів у Львівській області.
Зокрема, команда фахівців обстежила дві обласні дитячі лікарні, госпіталь ветеранів у Винниках, Львівську національну філармонію та будівлю обласної адміністрації.
Серед основних зауважень – невідповідність нормам ДБН пандусів, відсутність тактильної навігації, наявність достатньої кількості місць паркування для інвалідів, ширина дверних прорізів та ліфтів, доступ та облаштування вбиралень, інформування та дотримання етики поведінки до людей з інклюзією.
За результатами громадського моніторингу, який був проведений за участі користувачів-людей з інвалідністю, батьків з дитячими візочками, представників громад та працівників закладів, особливу увагу приділили об’єктам, на яких зараз ведуться ремонтні роботи чи реконструкція, щоб уже на ранніх етапах проєктування залучати фахівців з доступності, аби в подальшому уникнути помилок. Важче, звичайно у тих ситуаціях, коли адміністративні будівлі чи лікарні є пам’ятками архітектури, що потребує додаткових погоджень та дозволів.
За підсумками обговорення усі рекомендації будуть надіслані для вивчення та усунення недоліків обласним закладам, а також врахуванні у подальших плануваннях ремонтних робіт.
Нагадаємо, у Львівській обласній раді створена та працює робоча група щодо забезпечення доступності об’єктів майна спільної власності облради.