Сьогодні, 23 серпня, у День Державного прапора України, у львівському кінотеатрі «Планета кіно» відбулася прем’єра документального фільму «Живий. Тарас Матвіїв», присвяченого 5-й річниці з дня загибелі Героя України.
Стрічка розповідає про життєвий шлях, цінності та подвиг Тараса Матвіїва – журналіста, публіциста, поета, громадського діяча, волонтера і військового, який 10 липня 2020 року загинув біля Троїцького, врятувавши двох побратимів.
У фільмі використані інтерв’ю з батьками Тараса, його однокурсниками та викладачами факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка, інструкторами Національної академії сухопутних військ, побратимами, медійниками, ветеранами, військовослужбовцями та громадськими діячами.
На прем’єрі були присутні батьки Героя, які долучилися до створення фільму та обрали його назву.
«Попри п’ять років відтоді, як Тарас покинув нас, він живий у своїх справах, у людях, яких надихнув. Це відчуття його присутності щодня, щохвилини і навіть у цій боротьбі, яку він не завершив», – зазначила мама Героя Валентина Матвіїв.
Про лідерські якості Тараса згадали і його наставники.
«У групі він одразу проявив себе лідером. Люди за ним тягнулися», – підкреслив викладач Національної академії сухопутних військ Сергій Похнатюк.
Авторкою та режисеркою фільму стала журналістка Аліна Штемпель, для якої ця робота – дебют у режисурі.
«Усе життя Тараса – це величезна любов до України, людей, Бога, життя. Він став світлом, яке продовжує діяти, світити і надихати», – сказала вона.
Під час прем’єри також можна було придбати двотомник творів Тараса Матвіїва «Мої думки. Ритмопроза. Проза», який видали батьки вже після загибелі сина.
Показ організували за підтримки Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації. Наступний перегляд фільму у Львові відбудеться у вівторок, 26 серпня, у Львівському палаці мистецтв о 18:00.