Урочиста академія з нагоди 35-річчя відновлення діяльності Союзу Українок відбулася сьогодні, 20 липня, у Львівському музеї історії релігії.
Ця подія об’єднала кілька поколінь українських жінок, які присвятили своє життя служінню родині, громаді та державі. Протягом цих років Львівський відділ активно реалізовував просвітницькі, культурні та волонтерські ініціативи.
Як зазначила голова Львівського відділу Союзу Українок Лідія Бойчишин, сьогодні всі згадують те жіноцтво, яке в кінці 1980-х років стало на захист та відновлення національних традицій та української держави.
Привітати «союзянок» прийшли представники влади, громадськості, депутати, духовенство, львівʼяни.
На початку заходу присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто поліг у боротьбі за українську незалежність та видатних союзянок, які доклалися до відновлення та розвитку організації.
Депутатка Львівської обласної ради Ореслава Хомик відзначила велику роль Атени Пашко, яка у 1991-у році очолила Союз Українок в Україні і багато доклалася до розвитку жіночого руху.
«Одразу після відновлення в Україні Союзу Українок розпочалася велика робота з розгалуження діяльності. Це була найпотужніша організація, яка під час головування Мілени Рудницької налічувала більше 60 тисяч членкинь і була найбільшою жіночою організацією у Європі», – зауважила Ореслава Хомик.
Голова комісії з питань євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Наталя Галецька під час вітального слова наголосила:
«Дякую сьогодні людям, які 35 років тому не побоялися вийти і сказати: «Ми – українці, ми – за Україну!».
Дякую всім жінкам, які допомагають фронту, волонтерять, плекають традиції. Союз Українок – це унікальна організація, бо вона здійснює промоцію України у всьому світі.
Бажаю наснаги працювати для розбудови української держави і щоб голос України був почутий далеко за її межами», – побажала Наталя Галецька.
Відтак від імені керівництва та депутатського корпусу Подякою Львівської обласної ради відзначили Оксану Сапеляк – першу голову відновленого Союзу Українок у Львівській області, кандидатку історичних наук, одну з провідних фахівчинь з дослідження діяльності Наукового товариства ім. Тараса Шевченка.
Довідково:
Саме у Львові наприкінці 1980-х років було відновлено діяльність Союзу Українок, з ініціативи відважних і свідомих українок — продовжувачок справи, започаткованої ще у 1917 році.
Відтоді Союз Українок послідовно працює на ниві національного відродження, виховання молоді, збереження культурної спадщини, утвердження ролі жінки в українському суспільстві.
В умовах новітнього українського державотворення Союз Українок став важливою силою у справі національного відродження, патріотичного виховання, збереження духовних цінностей, підтримки родини, просвітницької та соціальної роботи.