Сьогодні, 10 липня, у КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» відбувся круглий стіл на тему: «Об’єднуючий досвід і системи психіатричної допомоги. Еволюція та майбутнє міжнародної співпраці».
Захід організували з метою налагодження партнерських взаємин між психіатричними закладами охорони здоров’я України та Польщі, а також в межах українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України».
До участі у круглому столі запросили керівників психіатричних установ України та Польщі, представників влади області, дипломатичних відомств, експертів.
«Сьогодні нас об’єднала турбота про людей, які потребують допомоги.
Особливо в умовах війни маємо показувати приклад, як слід дбати про ментальне здоров’я.Дякуємо нашим закордонним партнерам за допомогу, за те що розуміють наші потреби і сприяють у різних проєктах.
Ми працюємо над масштабним проєктом розвитку нашої обласної психіатричної лікарні та центрів ментального здоров’я в області, які мають амбітну мету стати осередками психологічної допомоги для кожного, хто цього потребує.
Бажаю учасникам зустрічі плідної дискусії, фахового обміну думками та досвідом, цікавими практиками», – зазначив в.о. керуючого справами Львівської обласної ради Ярослав Гасяк.
Опісля відбулася презентація «Система психічного здоров’я у Львівській області, виклики та перспективи» генерального директора обласної психіатричної лікарні Богдана Чечотки.
«Ще кілька років тому про систему психічного здоров’я ми не говорили. У 2018 році з впровадженням системи фінансування через НСЗУ усе змінилося. Ми створили мультидисциплінарну команду, ввели у лікувальний процес психотерапевтичні техніки та реабілітаційні напрями, розвинули амбулаторну ланку, також розпочалася масштабна реконструкція нашої лікарні.
На базі нашої установи ми облаштували центр підтриманого проживання, де для наших резидентів створені усі умови для соціалізації, відновлення елементарних навичок для самообслуговування для повернення у звичне життя.
Також за підтримки міжнародних партнерів реалізовано проєкт з облаштування центру психосоціальної реабілітації, зокрема атргалереї, фудкорту, реабілітаційних кабінетів, оранжереї.
Станом на сьогодні в області запрацювало 8 центрів ментального здоров’я для допомоги нашим військовим, які повертаються з різними травмами з війни, їх сім’ям, цивільним.
Маємо швидко вчитися, налагоджувати партнерства, обмінюватися досвідом та адаптуватися до тих реалій та викликів, які маємо», – розповів Богдан Чечотка.
У межах круглого столу учасники також обговорили еволюцію національних підходів до надання психіатричної допомоги, поділилися практичним досвідом реформування психіатричних служб, інтеграції психічного здоров’я в первинну медичну ланку, діджиталізації процесів та захисту прав пацієнтів.
Особливу увагу приділили міжнародному партнерству, обміну професійними практиками, спільним освітнім програмам та перспективам розвитку міждержавної співпраці у сфері психічного здоров’я.