У Львові розповіли про історичне значення Андрея Шептицького: у найтемніші часи був Божим світлом для українців

НовиниСоціум

У четвер, 4 липня, у Львівському музеї історії релігії відбулася лекція «Постать Андрея Шептицького і його вклад у сьогодення». Захід провели в межах відзначення Року Шептицького та 160-річчя від дня народження Митрополита.

Ретроспективну розповідь про легендарного Главу Української греко-католицької церкви представив доцент кафедри богослов’я Українського католицького університету, дослідник спадщини роду Шептицьких Михайло Перун. Захід ініціювала Львівська обласна рада. Участь у ньому взяли представники громадськості, обласної та міської влади, працівники комунальних установ.

Зі вступним словом виступили директор музею Орест Малиць і депутатка Львівської обласної ради Ореслава Хомик, яка наголосила на важливості збереження та популяризації спадщини Митрополита:

«З нагоди 160-річчя з дня народження Андрея Шептицького Львівська обласна рада проголосила 2025 рік роком Шептицького. Ведуться роботи з розширення Музею Митрополита у Львові. Сподіваємося, що там буде створено науковий відділ, який вивчатиме його спадщину та шукатиме відповіді на виклики сьогодення».

Михайло Перун поділився маловідомими фактами з життя Митрополита, підкресливши його багатогранну діяльність: духовну, культурну, соціальну та політичну. У часи між двома світовими війнами, в умовах імперських поділів України, Шептицький дбав про українську економіку, освіту, охорону здоров’я, культурну спадщину, сиріт та бідних. Він підтримував українські організації, митців, молодь і науку, заснував або підтримав десятки інституцій, багато з яких функціонують і сьогодні.

Серед них – Український національний музей, Народна лічниця, Богословська академія (нині УКУ), притулки, шпиталі, культурні товариства та молодіжні рухи.

«У найтемніших часах Андрей Шептицький був Божим світлом. Він дбав, розвивав і рятував українців. Ми стоїмо на його плечах – на його святості, його справах, його величі. Це приклад, який потрібно наслідувати», – зазначив Михайло Перун.

Він також підкреслив екуменічну роль Митрополита: саме Шептицький став першим релігійним лідером у Європі, який ініціював міжконфесійний діалог.

Інші новини